Відбувся ХІІІ Український Форум вроджених вад серця

17-19 жовтня відбувся ХІІІ Український Форум вроджених вад серця.
Організатори Форуму – Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце», кафедра дитячої кардіології та кардіохірургії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України.
У Форумі взяли участь близько 300 провідних спеціалістів в галузі охорони здоров’я з усієї України, акушери-гінекологи, перинатологи, неонатологи, дитячі кардіоревматологи, дитячі реаніматологи-анестезіологи. На Форумі виступили провідні спеціалісти Інституту педіатрії, акушерства і гінекології член-кор. НАМНУ, д. мед. н. Т.Задорожна, проф., д. мед. н. Ю. Давидова, проф., д. мед. н. І. Лук’янова, представники медико-генетичного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України проф., д. мед. н. В. Галаган , а також акад., д. пед. н. В.Платонов та інші.
Під час Форуму проведено майстер-класи з аритмології, ехокардіографії плода і новонародженого в нормі та при патології, практичне заняття з нормальної анатомії серця.
ХІІІ Форум вроджених вад серця вперше в українській медицині системно розглянув питання реорганізації охорони материнства та дитинства у тісній співпраці дитячих кардіологів та кардіохірургів разом з акушерами, перинатологами та неонатологами. Метою такої співпраці є створення сучасної моделі надання допомоги дітям з вродженими вадами серця, починаючи з фетального періоду.
Як зазначив директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Ілля Ємець, запорукою нашого успіху має стати унікальний власний досвід, продовження плідної співпраці з світовими фахівцями, а також впровадження кращих світових наукових розробок, зокрема, тих, що пов’язані з розвитком клітинних технологій.
Потужним інструментом у досягненні поставленої мети стане створений на базі Центру перший в Україні медичний Науковий парк «КАРДІО ПЛЮС».