Пластика серцевого клапану пацієнтці з синдромом МарфанаСерце та судини часто страждають внаслідок різних захворювань, і особливо генетичних. Це відбувається через велике навантаження на серцево-судинну систему і, як наслідок, розвиваються різні патології.
Так, недавно наша команда на чолі з кардіохірургом, спеціалістом з мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних технологій Глібом Ємцем , кардіологом Юлією Климишин провела пластику серцевого клапану за допомогою міні-інвазивної операції пацієнтці з синдромом Марфана.
Синдром Марфана – це генетичне порушення розвитку сполучної тканини, яке важко розпізнати при народженні. Як правило, воно формується повільно та непомітно, але з самого народження поступово впливає на формування незворотних змін всередині серцево-судинної системи, а саме на утворення аневризми аорти, пролапсу задньої стулки мітрального клапану та інших ускладнень.
Для нашої пацієнтки було важливим зробити саме мініінвазивну операцію, щоб полегшити та прискорити її реабілітацію. Оскільки при наявних порушеннях опорно-рухового апарату і сколіозу 4-го ступеня реабілітація після відкритої операції була б досить проблематичною.
Більше про даний випадок у сюжеті від 1+1.
А ми бажаємо нашій надзвичайно талановитій пацієнтці (дівчина прекрасно малює та вчиться на психолога) здоров’я та наповненого і щасливого життя!