Вчасна діагностика вад серця плода – запорука здорового життя малюка

Знайомтесь, це Богданчик зі своєю матусею. Малюк народився зі складною вадою серця – загальний артеріальний стовбур.
Реанімаційна бригада нашого Центру доставила Богдана з пологового будинку в клініку одразу після народження, а кардіохірургічна бригада Центру на чолі з Романом Секеликом одразу ж прооперувала малюка, виправивши вроджену ваду.
Злагоджені дії та професіоналізм команди Клініки для дітей нашого Центру дозволили Богданчику якнайшвидше повернутися до матусі, а за кілька тижнів і виписатись з клініки.

Загальний артеріальний стовбур (ЗАС) – це патологія, при якій аорта та легенева артерія представлені однією судиною, яка начебто нависає над дефектом міжшлуночкової перегородки (ДМШП) та забезпечує системний, коронарний та легеневий кровотоки. При ДМШП артеріальна та венозна кров змішується, а тиск в обох шлуночках однаково високий.
Таким чином змішана кров (з насиченням киснем 80–95%) прямує з однаково високим тиском і в системне русло, і в легеневе. При даній ваді швидко пошкоджуються легені, адже отримують крові більше, ніж їм треба. Тому ЗАС необхідно коригувати одразу після народження, щоб попередити незворотні зміни в легенях!

Але більш важливо, що ЗАС – не привід для паніки! Так, це не проста вада серця, і єдиний метод її лікування – хірургічний. Проте при завчасній пренатальній діагностиці та злагодженій роботі лікарів і батьків маленьких пацієнтів операції проходять успішно, малюки отримують якісну допомогу і в подальшому ведуть повноцінне життя!

Наш Центр на теперішній час має найбільший досвід в Україні з лікування загального артеріального стовбура. З 1997 року в Центрі прооперовано більше 100 пацієнтів з ЗАС. Крім того, лікарями нашого Центру вдосконалено протокол діагностики ЗАС, який окрім традиційних методів (ехокардіографія, ангіографія з катетеризацією порожнин серця) включає також й додаткові методи діагностики (КТ, медико-генетичне консультування).

! Тож пам’ятайте, вчасна діагностика вад серця плода – запорука здорового життя малюка!

Для запису на консультацію звертайтесь за телефонами:

Клініка для дітей:
(044) 206-50-08
(044) 238-78-07
м. Київ, вул. Чорновола 28/1