Унікальна операція з оклюзії вушка лівого передсердя

Сьогодні в Клініці для дорослих нашого Центру провели унікальну операцію двом пацієнтам – ендоваскулярну оклюзію вушка лівого передсердя.

Виконали цю іноваційну процедуру інтервенційний кардіолог Евген Марушко та кардіолог-аритмолог, зав.відділенням аритмології Марина Мєшкова спільно з запрошеним проктором Криштофом Пуйдаком з клініки Kardiologie Klinikum Herford (Німеччина).

Наш німецький колега, доктор Криштоф Пуйдак, який проводить подібні оперативні втручання в усьому світі, поділився своїм досвідом з нашими лікарями, тим самим допомагаючи впроваджувати кращі світові практики в нашому Центрі.

Ендоваскулярна оклюзія вушка лівого передсердя дозволяє запобігти ішемічного інсульту у пацієнтів з фібриляцією передсердь. Саме фібриляція передсердь – головний фактор ризику утворення кров’яних згустків (тромбів), які можуть блокувати потік крові до мозку і призводити до розвитку інсульту.
Найкращий шлях попередити інсульт при фібриляції передсердь це позбутися самої аритмії.

Проте медикаментозне лікування або катетерна деструкція (абляція) не завжди є ефективними. Частина хворих вимушені жити з нападами або постійною формою фібриляції передсердь, а отже із ризиком інсульту. Кроворозріджуючі препарати (антикоагулянти) значно знижують ризик інсульту, проте не прибирають його повністю та мають низку негативних сторін (ризики кровотеч, в тому числі потенційно фатальних; щоденний прийом антикоагулянтів та асоційовані з цим витрати, включаючи систематичний контроль показників згортання крові та ін.).

Інноваційним методом попередження інсульту при фібриляції передсердь є оклюзія вушка лівого передсердя, що дозволяє позбутися головного джерела тромбів у серці, і як наслідок – необхідності пожиттєвого прийому антикоагулянтів.

Дана операція заключається у становленні спеціального пристрою – оклюдера – всередині вушка лівого передсердя. Нашим пацієнтом було імплантовано оклюдер останнього покоління UltraSept LAA. Його зовнішній диск надійно запечатує вхід у вушко, відмежовуючи його від інших порожнин серця. Більше кров не поступає всередину вушка лівого передсердя, а його вміст не може вийти назовні. Таким чином утворення тромбу унеможливлюється, а якщо він вже утворився, то не може покинути порожнину вушка та призвести до інсульту.

Переваги даної процедури:

  • Цей метод є інтервенційною процедурою, тобто проводиться через судину на нозі та не потребує хірургічних розрізів. Пацієнтам проводиться короткочасна загальна анестезія.
  • Виписка пацієнтів проводиться на наступний день після процедури, пацієнти не потребують реабілітації, відновлюючи повну працездатність наступного дня. Будь-які обмеження після процедури відсутні.
  • Оклюдер Ultrasept був визнаний та отримав CE марку якості в Євросоюзі. Наразі оклюдер він широко застосовується в країнах Європи. Є вкрай гнучким та «м’яким», що зводить вірогідність ускладнень процедури до мінімуму порівняно з системами попередніх поколінь. Окрім того, з Ultrasept є можливість навіть після встановлення та виявлення неоптимального його положення, складати та повторно встановлювати у вушко в більш оптимальну позицію доки не буде досягнуто повне запечатування вустя вушка лівого передсердя.

Для запису на консультацію, телефонуйте
(063) 846 20 02, (044) 206-50-38
м. Київ, вул. Юрія Іллєнка 24
Клініка для дорослих