У 84 життя тільки починається

Найсучасніша у світі процедура заміни аортального клапану без розрізу – TAVI доступна в Україні!
А завдяки професіоналізму лікарів Клініки для дорослих нашого Центру інноваційні операції проводять пацієнтам будь-якого віку.
Так, минулого тижня чергову операцію трансфеморальної імплантації аортального клапану (TAVI) виконано 84-річній киянці, яка обожнює подорожі та активно стежить за подіями в світі за допомогою свого лептопа.
Життєво загрозлива вада серця – аортальний стеноз – змусила нашу героїню забути про можливість повноцінно жити, мріяти про подорожі та захоплюватися навколишнім світом.
Проте, за дві години після операції на серці пацієнтка вже ділиться своїми враженнями та мріями про прогулянки вечорами, родинні зустрічі та, звісно ж, подорожі.

Транскатетерна імплантація аортального клапана (англ.TAVI) – це одна з найбільш інноваційних операцій на серці. Через невеликий розріз на нозі «новий» аортальний клапан імплантується на місце власного клапана, який з тих чи інших причин, потребує заміни.

«Пацієнтка була неоперабельна, ризик для її життя складав понад 50%. Ми зробили все необхідне, щоб жінка змогла швидко реабілітуватись та на четверту добу виписатись з лікарні.
TAVI – передова технологія, яка дозволяє людям з високим хірургічним ризиком, особливо старшого віку (>75 років), продовжувати повноцінне та якісне життя після операції. Наразі в Клініці для дорослих нашого Центру ми на постійній основі виконуємо міні-інвазивні операції: шунтування, заміну та пластику клапанів серця. Такі сучасні хірургічні підходи дозволяють нам рятувати життя пацієнтів різного віку і з різними супутніми патологіями. При цьому, суттєво зменшується як час самої операції, так і період реабілітації, що звісно ж є важливою перевагою для пацієнта» – зазначає Глеб Емец , кардіохірург, спеціаліст з міні-інвазивної кардіохірургії та транскатетерних технологій у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії (Клініці для дорослих).

До речі, отримання лікарем дозволу та ліцензії на виконання процедури TAVI – це досить складний та кропіткий процес. Гліб Ємець є одним із небагатьох фахівців на просторах країн СНД, який підтвердив високі професійні компетенції та відповідність міжнародним стандартам.
TAVI є альтернативою відкритому хірургічному втручанню і має багато переваг:

  • низький рівень травматичності (через відсутній хірургічний розріз);
  • мінімальний період реабілітації (пацієнт виписується впродовж 3 днів);
  • в умовах пандемії – мінімізація перебування в стаціонарі та післяопераційного періоду.

Якісне та повноцінне життя у будь-якому віці: від народження до довголіття – це цінність, яку сповідують лікарі Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.