Операція на серці – не вирок!

Це підтверджує історія нашого інтервенційного кардіохірурга Андрія Федорчука, який сам колись був пацієнтом Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. А тепер лікує людей з набутими вадами серця, професійно виконуючи процедури ангіографії та стентування.

У Андрія Петровича при народженні було діагностовано вроджену ваду серця – стеноз аортального клапана. У віці 15 років, на жаль, вада почала прогресувати та потребувала вирішення оперативним шляхом.

Андрій став одним з перших пацієнтів, якому зробили операцію Росса в нашому Центрі (кардіохірург – Олександр Романюк). Це унікальний метод заміни ураженого аортального клапану пацієнта його власним легеневим клапаном. До речі, всього в Україні налічується більше 350 пацієнтів, що перенесли таку операцію, 285 з них (і діти, і дорослі) – оперувались у нашому Центрі.
За пару місяців після операції Андрій міг не лише займатись фізичною активністю, а жити повноцінним якісним життям. Більше того, операція на серці стала для нього поштовхом у бажанні стати кардіохірургом.

Лікар наголошує: «Не варто боятись оперуватись при вроджених чи набутих вадах серця. Всі, хто перенесли операцію на серці, повертаються до нормального, активного образу життя! Такі люди не є інвалідами, а після оперативного втручання нормально розвиваються, працюють, створюють сім’ї, народжують дітей та насолоджуються життям».