Лікарі Центру рятують тяжкохворих дітей не лише в Києві!

Так, минулого тижня лікар-анестезіолог Центру Антон Пузанов разом з колегами з НДСЛ Охматдит та Олександрівська клінічна лікарня м. Києва приймали участь у порятунку важкохворої 3-річної дівчинки з Запоріжжя.

Завдяки злагодженим діям команди лікарів, унікальному обладнанню Центра та підтримці державної санавіації, дитину було підключено до апарату ЕСМО та літаком доставлено з рідного міста до Києва.

У дівчинки був гострий респіраторний дистрес-синдром важкого ступеня з тотальним ураженням легень. При такому діагнозі легені неспроможні забезпечити нормальний газообмін та достатній рівень кисню у крові, навіть за умов штучної вентиляції.

Для порятунку життя, дитину було підключено до унікального апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕСМО), який дозволяє замінити функцію легень до їх повного відновлення. На щастя, наявність апарату ЕСМО, досвід та командна робота спеціалістів профільних закладів та медичних служб дозволили створити умови для порятунку дитини.

Наразі дівчинка перебуває на лікуванні в НДСЛ Охматдит. Її стан залишається дуже тяжким – вона досі підключена до апарату ЕСМО, а лікарі продовжують боротися за життя дівчинки. Дуже віримо, що з маленькою пацієнткою все буде добре. Щиро бажаємо сил та швидкого одужання!