Відділення трансфузіології

Для запису на лікування позвоніть по номеру або залиште заявку, ми з Вами зв'яжемось

Залишити заявку

Про відділення

Відділення трансфузіології – це самостійний підрозділ Центру. Воно впроваджує новітні методи і технології, використовуючи не тільки вітчизняний досвід, а й іноземний, а також забезпечує якісну переробку донорської крові та її компонентів для повноцінного забезпечення клінічних відділень.

Головним завданням відділу є цілодобове забезпечення пацієнтів закладу компонентами та препаратами донорської крові з дотриманням вимог щодо їх безпеки і якості. Якість донорської крові та її компонентів безпосередньо впливає на ефективність гемотрансфузійної терапії і безпеку клінічного використання, забезпечує очікуваний результат лікування хворих при оперативних втручаннях на серці в умовах штучного кровообігу.

У відділенні сформована група штатних донорів, яка налічує понад 2000 осіб і мінімізує залучення донорів-родичів, що дозволяє максимально забезпечити імунологічну і інфекційну безпеку гемотрансфузій. Відділення контролю якості відстежує відповідність показників якості донорської крові та її компонентів відповідно до нормативних документів на етапах заготівлі, транспортування і зберігання.

Всі маніпуляції, які виконуються у відділі, проводяться в стерильних умовах. Заготівля крові з подальшим поділом на фракції виконується тільки одноразовими матеріалами, виключаючи нанесення донору ушкоджень або зараження гемотрансмісивними інфекціями.

Відділення обладнане сучасними аналізаторами: аналізатор імуноферментний автоматичний «ARCHITECT i1000sr», експрес-аналізатор крові «REFLOTRON PLUS», гематологічний аналізатор «Sysmex XP-300».

У відділенні проводять:

 • медичний огляд донорів;
 • обстеження донорів із застосуванням одноразових матеріалів і реагентів;
 • заготівлю крові та переробку її на компоненти;
 • аутодонорство;
 • донорський плазмаферез;
 • виробництво компонентів крові – еритроцитів, еритроцитів лейкофільтрованих, еритроцитів відмитих, плазми свіжозамороженої, плазми свіжозамороженої (аферез), вірусінактивовану плазму, плазму лейкофільтровану, тромбоцити (концентрат) аферез, тромбоцити відновлені з дози крові.

Лабораторне обстеження донорів та пацієнтів:

 • визначення групи крові і резус-приналежності;
 • загальний аналіз крові, визначення антигенів гепатитів В (HBS-Ag), С;
 • визначення активності амінотрансфераз, білірубін;
 • серологічних досліджень на сифіліс;
 • дослідження крові на ВІЛ-інфекцію.

Своєчасна і надійна імуногематологічна діагностика донорів і пацієнтів дозволяє вибрати правильну тактику гемотрансфузійного забезпечення в кардіохірургії з використанням компонентів крові в умовах штучного кровообігу.
Спільно з фахівцями Центру відділ трансфузиології займається науковими дослідженнями, які викладено в наукових статтях і сконцентровано в методичних рекомендаціях «Використання в неонатальній кардіохірургії пуповинної (плацентарної) крові, заготовленої для аутологічної трансфузії».

Додаткова інформація
Запрошуємо до співпраці донорів крові. Кваліфікований персонал, сучасне обладнання та одноразовий витратний матеріал гарантує нашим донорам максимальний комфорт і безпеку.
Всім донорам перед здачєю крові надається сніданок (чай, печиво).
При здачі крові гарантуємо конфіденційність і безкоштовне обстеження на групу крові і резус-приналежність, гепатити В (HBS-Ag), С, сифіліс та ВІЛ-інфекцію.

Наші лікарі

Інформація для донора

Для запису на лікування чи обстеження залиште заявку, ми з Вами зв'яжемось

Телефон відділення: +38 (050) 826 11 53