Відділення штучного кровообігу

Загальна інформація для пацієнтів

Відкрита хірургія серця одна із найскладніших і життєво важливих типів оперативних втручань. Вона може бути потрібна кожній людині, у будь яку мить, не залежно від віку та статі.

Тривалість основного етапу операції на відкритому серці може складати від десятків хвилин до багатьох годин. Переважна більшість кардіохірургічних операцій не можлива без проведення штучного кровообігу, що виконується з застосуванням серцево- легеневої машини (апарату штучного кровообігу).

Висококваліфіковані професіонали, які проводять та відповідають за штучний кровообіг – це перфузіологи.  Перфузіологи підтримують життєзабезпечення пацієнту протягом усього періоду хірургічного втручання, коли серце зупинено та апарат штучної вентиляції легень вимкнено або при робочому серці, коли потрібна додаткова підтримка штучним
кровопостачанням.

Під час кардіохірургічних операцій перфузіолог використовує апарат штучного кровообігу (машина – штучна легеня/серце) та безліч пристроїв, для виконання та контролю таких функцій, як серцевий викид, артеріальний тиск, кровопостачання (перфузія) органів, рідинно – електролітний баланс, функцій легень, тощо, життєзабезпечуючи організм людини, до тих пір, поки хірург не зможе повністю закінчити виконання своєї роботи.

Перфузіолог контролює та корегує змінення кислотно – лужного балансу та загального складу крові, фізіології та функцій мозку, підтримання крові у рідкому стані (повний контроль над можливим виникненням тромбів), температури тіла та інше, використовуючи відповідні заходи, технології та препарати, щоб тримати стабільним стан пацієнта. Разом з анестезіологом під час штучного кровообігу підтримує пацієнта у наркозі.

Аутотрансфузійні машини, які використовуються при багатьох видах хірургії для збору втраченої крові та повернення цієї крові
пацієнту, після промивання та обробки, також обслуговуються спеціалістами по штучному кровообігу. Також особливу увагу займає захист серця пацієнта, перфузіолог доставляє серцевому м’язу фармакологічно збалансований розчин ( сольова або кров’яна кардіоплєгія), який його охолоджує та електрично “арештовує”, щоб захистити від пошкодження. Це дає необхідний час хірургу на виконання роботи.

Відділення Штучного Кровообігу ДУ НПЦДКК

 • Наше відділення забезпечує високоякісну та найсучаснішу у Світі підтримку життєдіяльності організму пацієнта, шляхом
  проведення штучного кровообігу, під час кардіохірургічних втручаннях на відкритому серці, будь якого рівня складності.
 • Ми маємо передовий досвід та знання особливостей проведення штучного кровообігу під час операцій, у важких
  пацієнтів, високої групи ризику: фракція викида серця нижче 20 %, з супутніми патологіями (важкими ураженнями печінки, нирок, перенесенні інсульти, після хіміотерапії, тощо), у немовлят та людей похилого віку ( 70 – 90 річні люди).
 • Забезпечуємо повний захист міокарду серця на час його зупинки ( на усьому протязі, до остаточної корекції серцевої вади)
 • Забезпечуємо повноцінний захист функцій головного мозку, під час будь якої операції, навіть у пацієнтів з порушенням мозкового кровообігу.
 • Забезпечуємо штучне кровопостачання (церебральна перфузія) головного мозку, та холодовий захист (глибока гіпотермія) усього організму, пацієнтам з патологіями (розшаровуючими аневризмами висхідних та нисхідних відділів аорти), при яких для виконання операції потрібна повна зупинка власного та штучного кровообігу ( циркуляторний арешт).
 • Використовуємо кровозберігаючі методики проведення штучного кровообігу. У нас повноцінно працює програма, для немовлят, по збереженню й використанню, на операціях, власної пуповинної крові.
 • Наше відділення має сучасну апаратуру для: проведення безпечного для пацієнта штучного кровообігу, збереження клітин власної крові при крововтратах, постійного контролю біохімічних показників крові, окремого повноцінного моніторинга (у реальному часі) насиченням киснем головного мозку, проведення при тяжкої легеневої або серцевої недостатності довготривалого штучного кровообігу – ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація)
 • Володіємо світовимі знаннями у галузі сучасної перфузіології – підтримці штучним кровообігом та постійно вдосконалюємось.