Відділення променевої діагностики

В кінці 2006 року на базі Центру було створено відділення променевої діагностики, яке вперше в Україні почало займатися діагностикою вроджених вад серця у дітей з використанням компютерної та магнітнорезонансної томографії. Обстеження дітей проводиться, починаючи з перших годин життя.

Відділення променевої діагностики:

  • Найсучасніше діагностичне обладнання провідних виробників медичної техніки – компаній Philips, Siemens: компютерний томограф, магнітнорезонансні томографи (1,5 Тесла) і рентгенологічні апарати.
  • Дослідження і їх обробку проводить висококваліфікований медичний персонал.
  • Після проведеного обстеження пацієнт отримує: повний опис знімків і висновок лікарів, запис досліджень на CD / DVD-диски, а також надруковані знімки.
  • Для дослідження дітей застосовується спеціальне педіатричне рентген- обладнання, призначене для зниження дози опромінення пацієнтів.
  • Можливість проводити дослідження (при необхідності) з седацією (медикаментозний сон) пацієнта. Сучасні методи діагностики дозволяють з високою точністю виявити патологічний процес і встановити правильний діагноз, що є важливим етапом для призначення правильного лікування. У відділенні виконуються практично всі діагностичні методики традиційної рентгенодіагностики, компютерної рентгенівської томографії та магнітнорезонансної томографії.

До складу відділення променевої діагностики входять кабінети магнітнорезонансної томографії (МРТ), рентгенівської комп’ютерної томографії (КТ), рентгенологічні кабінети.

Магнітнорезонансна томографія (МРТ) – це сучасний метод дослідження організму людини за допомогою ефекту магнітного резонансу. МРТ нешкідлива, тому що не повязана з рентгенівським випромінюванням, дозволяє отримати зображення мяких тканин в будь-якій площині. МРТ є одним з найбільш ефективних методів діагностики захворювань головного мозку, спинного мозку, хребта і суглобів.

Крім того, МРТ дозволяє отримати додаткову детальну інформацію про прохідності судин, виявити причини порушення кровотоку (атеросклеротичні бляшки, тромби, аномалії розвитку). Як правило, такі дослідження не вимагають введення контрастних препаратів, тому що кров, що рухається, сама є природним контрастом, але іноді для уточнення діагнозу та отримання більш точної інформації може знадобитися контрастне посилення.

Контрастна речовина для МРТ не містить в своєму складі іонів йоду і є нейтральним по відношенню до організму людини. При обстеженні маленьких дітей і пацієнтів, які не можуть деякий час нерухомо лежати, потрібне проведення седації (медикаментозний сон).

Магнітнорезонансні томографи нашого відділення (з напруженістю магнітного поля 1,5 Тесла) – володіють високою розподільчою здатністю, максимальною безпекою, дозволяють досліджувати всі органи і системи, чітко візуалізувати їх структуру.

Компютерна томографія (КТ) – це метод пошарового дослідження органів людського тіла за допомогою засобів рентгенівського випромінювання.

На відміну від класичної рентгенографії, КТ дозволила зменшити час дослідження (за рахунок збільшення швидкості сканування), розширити зону анатомічного покриття.

КТ призначають при політравмах з ушкодженням кісток і внутрішніх органів, для обстеження легень, кровоносної системи і інших органів і систем, частіше при онкологічних захворюваннях (стадіювання).

Мультидетекторний компютерний томограф нашого відділення дозволяє проводити дослідження всіх органів і систем з високою швидкістю, за рахунок чого мінімізується променеве навантаження, а також є можливість отримувати високоточні зображення рухомих обєктів (насамперед серця).

Крім того, томограф укомплектований автоматичним шприцем-інжектором для можливості болюсного введення контрастної речовини.
Рентгенодіагностика Основним завданням рентгенологічної діагностики є проведення досліджень пацієнтам з патологією серцево-судинної системи, центральної нервової системи, опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту, органів грудної клітини. Також доктором може бути призначено виконання рентгенографії в якості контрольного результату ефективності проведеного
лікування.

У рентгенівських кабінетах нашого відділення встановлене сучасне обладнання, технології яких дозволяють зменшити експозицію і максимально знижують дозу опромінення пацієнта. Цифрова рентген-апаратура дозволяє отримати високоякісне зображення досліджуваних анатомічних структур організму пацієнта, яке може бути відображено на екрані монітора, роздруковане на плівці і в найкоротший термін надане лікуючому лікарю.

Пацієнти, чий стан не дозволяє транспортувати їх з відділень стаціонару в рентгенівський кабінет, обстежуються за допомогою пересувних рентген-апаратів.

 

Наші лікарі

Ялинська Тетяна Анатоліївна доктор медичних наук; завідувач відділенням променевої діагностики

Раад Таммо кандидат медичних наук; лікар-рентгенолог

Єршова Євгенія Борисівна кандидат медичних наук; лікар-рентгенолог

Морковкіна Ганна Євгеніївна лікар-рентгенолог

Рокицька Надія Вікторівна лікар-рентгенолог

Гальченко Олександр Григорович лікар-рентгенолог