Відділення інтервенційної кардіології для дорослих

Для запису на лікування чи обстеження зателефонуйте:

(044) 206 50 33

Про відділення інтервенційної кардіології для дорослих

Наші лікарі мають достатній досвід для лікування складних випадків, таких як рестеноз в стентах, хронічна тотальна окклюзія коронарних артерій, стеноз стовбуру лівої коронарної артерії, біфуркаційні стенози в коронарних артеріях, а також для проведення новітніх процедур - імплантація протезів аортального та мітрального клапанів без розрізу грудини та штучного кровообігу.

Досвід наших лікарів разом із спеціалістами провідних клінік Європи дає можливість проводити втручання дуже високого рівня складності. Серед наших експертів – др. П’єр Левіс (P. Levis) - кардіолог із світовим іменем. P. Levis – співзасновник і головний консультант інтервенційного підрозділу швейцарської клініки “Klinik in Park”, Zurich. Є одним з «піонерів» перкутанної транслюмінальної балонної ангіопластики коронарних артерій. В 1976-1977 р.р. разом зі своїм колегою Андреасом Грюнцігом, сконструювали балонний катетер та провели першу успішну балонну ангіопластику коронарних артерій.

Під його керівництвом впроваджуються новітні методики надання допомоги пацієнтам високого ризику, доцільність інтервенційного чи хірургічного лікування яких раніше ставилась під сумнів.

Послуги відділення

Відділення інтервенційної кардіології проводить найсучаснішу діагностику та лікування атеросклерозу коронарних артерій (інфаркт міокарда, стенокардія), патології клапанів серця, ураження ниркових артерій, захворювань артерій кінцівок.

Діагностичні

 • Коронарографія;
 • Ангіопульмонографія;
 • Діагностичне зондування порожнин серця;
 • Ангіографія сонних та хребцевих артерій;
 • Ангіографія ниркових та вісцеральних артерій;
 • Ангіографія артерій верхніх та нижніх кінцівок;

Ендоваскулярні втручання

 • Стентування коронарних артерій;
 • Стентування сонних та хребцевих артерій;
 • Стентування ниркових артерій;
 • Стентування артерій верхніх та нижніх кінцівок;
 • Транскатетерна імплантація протезів аортального та мітрального клапанів (TAVI, TMVR).

Запрошуємо на консультацію

01

Пацієнтів з ішемічною хворобою серця

02

Пацієнтів з перенесеним інфарктом міокарда

03

Пацієнтів з атеросклерозом судин

04

Пацієнтів з цукровим діабетом

Основні завдання відділення

Цілодобовий прийом в ургентному порядку хворих з гострим коронарним синдромом.

Проведення інтенсивної терапії пацієнтів після ендоваскулярних та аритмологічних втручань.

Проведення інтенсивної терапії пацієнтів після операцій на відкритому серці.

Передопераційне лікування пацієнтів, що перебувають у критичних станах, з метою стабілізації роботи життєво важливих органів та систем.

Як проходить коронарографія чи мініінвазивне втручання?

Коронарографія та черезшкірне втручання на коронарних чи периферійних артеріях проводиться в умовах рентген операційної і потребує госпіталізації в стаціонар. Через маленький прокол, розміром до 2 мм, під локальною анестезією, на передпліччі біля кисті (катетеризація променевої артерії) або в паховій ділянці (катетеризація стегнової артерії) спеціальні катетери заводяться прямо в артерії серця і вводять контрастну речовину. За допомогою рентгенобладнання (ангіографа) фіксується переміщення контраста по судинам, що дозволяє виявити ділянки звуження в артеріях чи відсутність таких.

По результатам коронарографії визначається необхідне лікувальння: аорто-коронарне шунтування, стентування чи оптимальна медикаментозна терапія.

Процедура стентування виконується через цей самий доступ, що й діагностична, тільки проходить заміна діагностичних катетерів на інші, які необхідні для інтервенційного втручання. Після проведення інтервенційної діагностичної чи лікувальної процедури пацієнту видається на руки письмове заключення та диск із записом, який можна переглянути на комютері. Середня тривалість перебування пацієнта в стаціонарі 1-2 дні.

Обладнання, яке використовується в роботі

Новітнє обладнання відділення дозволяє, відповідно до світових стандартів, здійснювати моніторинг стану та підтримання життєво важливих функцій організму.

 • Апарати штучної вентиляції легень, що дозволяють використовувати як інвазивні, так і неінвазивні методики ШВЛ.
 • Моніторингові системи «Philips МР70» дозволяють проводити детальне спостереження за життєво важливими показниками пацієнтів та оцінювати параметри центральної гемодинаміки та сатурації.
 • Дефібриллятори «Philips» запобігають пошкодженню серця електричним струмом під час проведення реанімаційних заходів та електроімпульсної терапії.
 • Інфузомати дозволяють програмувати дозування лікарських препаратів з високою точністю.
 • Сучасні діагностичні засоби (ЕХО-кардіографи, мобільні рентгенологічні апарати, ендоскопічне обладнання).
 • Апарат внутрішньоаортальної балонної контрпульсації (IABP) для покраження коронарного кровотоку та копменсації синдрому низького серцевого викиду.
 • Електрокардіостимулятори, для тимчасового нав’язування серцевого ритму під час гострих станів.

Наші стандарти лікування відповідають європейським та американським стандартам з діагностики та лікування. При необхідності, для консультації запрошуються лікарі- спеціалісти з інших профільних медичних установ.

Наші лікарі

П'єр Левіс співзасновник та співробітник серцево-судинного центру Klinik in Park (Zurich), лікар інтервенційний кардіолог, лікар-терапевт.

Маньковський Георгій Борисович лікар інтервенційний кардіолог, зав. відділенням інтервенційної кардіології.

Кузьменко Сергій Олександрович лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, зав. відділеням інтенсивної терапії для післяопераційних хворих.

Марушко Євген Юрійович лікар-кардіолог, кандидат медичних наук, старший науковий співробітник

Федорчук Андрій Петрович лікар-кардіолог

Куян Анастасія Віталіївна лікар-кардіолог

Кузьма Всеволод Мстиславович лікар-анестезіолог

Для запису на лікування чи обстеження зателефонуйте:

Телефон відділення: (044) 206 50 33

Телефони для госпіталізації +38(066) 554 88 40 +38(063) 846 20 02