Відділення анестезіології

  • Під час анестезії ми тримаємо вас у безпеці. Це кредо для будь-якої сучасного анестезії, особливо важливо для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями.
  • У нашому Відділенні анестезіології, яким керує лікар вищої категорії Бойченко Олена Миколаївна, ми використовуємо максимально персональний підхід до кожної анастезії.

Ми забезпечуємо найвищий ріівень безпеки під час анестезії

  • Ми зробили все для того, щоб відповідати найвищим міжнародним вимогам щодо безпеки під час анестезії: з найсучаснішим анестетиком, спеціально розробленим для вашого серцево-судинного захворювання та будь-яких інших можливих супутніх хвороб.
  • Наша команда має багаторічний досвід роботи в анестезіології серцево-судинних захворювань і працює за чіткими протоколами лікування згідно останніх світових рекомендацій, використовуючи  висококласне технічне оснащення.
  • На наступних сторінках ви знайдете загальну інформацію про анестезію і про роботу нашої команди. Відповіді на запитання саме про Вашу анестезію Ви отримаєте під час особистої бесіди з  анестезіологом, який уважно поставиться до  будь-яких Ваших тривог або страхів.

Відділення анестезіології

Кардіоанестезіолог  не тільки забезпечує наркоз у тяжкохворих пацієнтів, а й в команді з хірургом та перфузіологом забезпечує стабільну роботу всіх органів і систем організму.

Лікарями відділення анестезіології проводиться анестезіологічне забезпечення кардіохірургічних  операцій у пацієнтів  будь-якого віку – від новонароджених віком у декілька годин  до пацієнтів  похилого віку з великою кількістю супутніх набутих патологій.

Ми використовуємо сучасні методи моніторингу та лікування під час операції:

  • Пульсоксиметрія
  • Церебральна оксиметрія
  • Кардіомоніторинг
  • Аналіз газів крові, біохімічні показники, а також показники коагулограми
  • Контрапульсатор
  • Систему аутогемотрансфузії Cell Saver
  • Компоненти крові

Пульсоксиметрія

Під час пульсоксиметрії за допомогою маленького датчика на пальці вимірюється насичення кисню, яке завжди відображається з кривою та вимірюваною величиною на моніторі. При цьому оперативно визначаються порушенчаня подачі кисню чи порушення кровообігу .

Безперервний контроль артеріального тиску

  • Ми ретельно стежимо за життєво важливими показниками функцій організму, перш ніж починати анестезію.
  • За допомогою центральних венозного і артеріального катетерів спеціальними системами фіксуються криві тиску і їх значення постійно відображаються на моніторі.
  • Таким чином, пильно ведеться контроль рівня артеріального тиску і при його падінні чи підвищенні, якщо необхідно, застосовуються відповідні лікувальні заходи і центральний венозний і артеріальний тиски налаштовуються у правильних для Вас межах.
  • Відділення оснащене сучасними наркозними апаратами, в яких використовуються інтелектуальні режими штучної вентиляціі легень.
  • Перед початком наркозу, для того щоб наситити організм киснем, пацієнту необхідно деякий час подихати через спеціальну кисневу маску. Далі ми застосовуємо сучасний безпечний інгаляційний засіб для наркозу – севофлюран. Пацієнт засинає під його дією, що дозволяє безболісно та без додаткового стресу провести постановку внутрішньовенних катетерів та інших необхідних процедур.

Дітям і підліткам для уникнення стресу відразу ж через маску вводиться севофлюран.

  • Загальна анестезія з використанням севофлурану характеризується дуже високим ступенем стабільності і легкості протікання, а також низькою частотою небажаних наслідків. Саме тому севоран (севофлуран) дуже популярний у світовій кардіохірургії при лікуванні і дітей і дорослих.

Моніторинг насичення  киснем головного мозку

Церебральна оксиметрія – порівняно новий метод моніторингу насичення киснем в мозку, який в даний час рекомендується тільки при деяких показаннях.

Вимірювання проводиться за допомогою двох оптичних електродів, розташованих справа та зліва від чола, це фотометричне вимірювання неінвазивне і без побічних ефектів, ми використовуємо його в багатьох процедурах.

Задопомогою Церебральної оксиметрії ми бачимо додаткову інформацію яка робить внесок у підвищення безпеки.

Аналізатори газообміну

 

Газообмін через легені або під час екстракорпорального циркуляції контролюється регулярним аналізом крові.

В операційній поряд з кожною анестезіологічною робочою станцією доступний аналітичний пристрій, за допомогою якого можна проводити аналіз газів крові, параметрів обміну речовин, цукру в крові, тощо. Результати аналізів автоматично переносяться у анестезіологічний протокол через і є частиною нашої документації.

Компоненти крові

Після індукції анестезії ми тестуємо групову належність та резус фактор крові пацієнта і перевіряємо правильність призначення препаратів крові, що зберігаються для пацієнта. Якщо трансфузія стає необхідною, компоненти крові (еритроцити та тромбоцити, плазма, кріопреципітат) знову перевіряються, а реєстраційні номери заносяться до журналів  та історії хвороби. Зворотний зв’язок з банком крові анестезіолога знову гарантує правильне призначення. Це забезпечує високий рівень безпеки для правильної трансфузії, а також враховує юридичні вимоги Закону про донорство крові та її компонентів при документації та архівації.

Все про анестезію

  • Щоб підготуватися до анестезії, ми спочатку ознайомимось із вашою серцево-судинною хворобою та іншими захворюваннями, які можуть бути присутніми на підставі медичних даних. У особистому інтерв’ю, як правило, за день до операції, ми проведемо передопераційний огляд та опитування про стан Вашого здоров’я і візьмемо у вас інформовану добровільну згоду на медичне втручання в тому числі операцію.
  • Під час розмови занастезіологом Ви матимете можливість задавати питання та докладно розпитати про заплановану анестезію та заходи моніторінгу (нагляду) . Крім того, ввечері Вам буде запропоновано заспокійливу таблетку, яка забезпечить спокійний нічний сон і підготує вас до анестезії.
  • Вранці, в день операції, незадовго до транспортування в операційну Ви отримаєте ін’єкцію препаратів, за допомогою яких ми хочемо захистити Вас від збудження, стресу та тривоги і підготувати організм до анестезії.
  • У операційній кімнаті Ви перелягаєте на операційний стіл де ми вводимо анестезію.
  • Як перший крок ми наліплюємо датчики ЕКГ і вимірюємо ваш кров’яний тиск. Втановлюємо внутрішньовенний катетер для інфузіі та канюлю для безперервного вимірювання артеріального тиску. З невеликим датчиком на пальці ми контролюємо насичення кисню в крові. Тільки тоді, коли ці параметри контролюються на моніторі, ми починаємо з анестезію.

Вентиляція та інтубація

Після засинання ми відразу починаємо штучне дихання через  лицеву маску.

При дуже короткій операції цього достатньо в якості дихальної допомоги, для більш тривалих операцій потрібна дихальна трубка яка вводяться через рот в трахею.

Під час обговорення ми обговоримо з вами, які варіанти підходять для вас.

Під час кардіохірургії вентиляцію можна забезпечити тільки за допомогою дихальної трубки, яка вставляється в трахею під контролем ока. Процес інтубації може бути значно більш важким в особливих умовах, наприклад, в зменшеній рухливості шийного відділу хребта, обмеженого відкривання рота, попередньої операції на щелепі або шиї.

При опитуванні ми запитаємо, чи знаєте Ви такі проблеми при попередніх анестезіях. У будь-якому випадку ми готові до складної ситуації і маємо різноманітні спеціальні засоби для складної інтубації.

Після операції

  • Після закінчення операції на серці, ми продовжуємо наркоз,і вентиляцію легень, контроль параметрів організму і підтримуємо функцію серцево-судинної системи у відділенні інтенсивної терапії. Вся інформація про Ваш стан детально передається лікарю відділення інтенсивної терапії, де Ви надалі будете отримувати інтенсивну медичну допомогу.
  • Після нескладних операцій ми можемо закінчити анестезію в операційній і транспортувати Вас після етапу пробудження відразу у палату для подальшого спостереження та догляду.
  • Для післяопераційного знеболювання використовуются індивідуальне лікування. Сила Вашого болю уточнюється кілька разів на день. Протягом перших днів Вам призначать сильні ін’єкційні знеболюючі, потім – таблетки. Лікування болю продовжується і в палатах.

Цифри та факти

Постійне збільшення кількості пацієнтів і операцій з 2012 року також призвело до зростання анестезій. Протягом багатьох років наше відділення проводило понад 3000 анестезій щороку.  Що вулючає:

Анестезіологічне забезпечення операцій

З апаратом штучног кровообігу

Без апарату штучного кровообігу-

Анестезіологічне забезпечення рентген ендоваскулярних втручань

Наркози на МРТ, Трансстрравохідному ЕХО, Кардіоверсії

Бойченко Олена Миколаївна завідувач відділенням анестезіології