Олександр Довгань

Довгань Олександр Михайлович народився у 1957 році на Кіровоградщині. Після закінчення Свірневської середньої школи у 1974 р. поступив на лікувальний факультет Київського медичного інституту
ім.О.О. Богомольця.

 • У 1980 р. по направленню був прийнятий на роботу в якості серцево-судинного хірурга в Інститут туберкульозу і грудної хірургії ім. Ф.Г. Яновського. Згодом на базі клініки серцево-судинної хірургії був створений НДІ серцево-судинної хірургії, який згодом перейменовано в Національний Інститут Серцево-судинної Хірургії НАМНУ ім. М.М.Амосова. В цьому закладі Олександр Михайлович формувався, як кардіохірург і науковець. На протязі 28 років праці в цьому закладі він пройшов шлях від кардіохірурга до головного наукового співробітника.
 • У 1989 році захистив дисертацію для отримання вченого ступеня кандидата медичних наук «Аорто-легочные анастомозы в этапном хирургическом лечении тетрады Фалло».
 • У 2002 році після захисту дисертації «Хірургічне лікування аномалій серця з функціонально єдиним шлуночком» отримав вчену ступінь доктора медичних наук.

Довгань О.М. є одним із провідних фахівців України в галузі хірургічного лікування вроджених вад серця. Він одним із перших в Україні почав займатись проблемою хірургічного лікування хворих з одношлуночковим серцем.

Під його керівництвом проводились дослідження по проблемах легеневої гіпертензії при вродженій патології серця, хірургічного лікування атрезії легеневої артерії з дефектом міжшлуночкової перегородки, хірургічного лікування аномалій серця з функціонально єдиним шлуночком, діагностики і тактики лікування синдрому гетеротаксії та інших.
Довгань О.М. стажувався в провідних кардіохірургічних центрах Європи. Обмін досвідом науково-практичної діяльності відбувся в Great Ormond Street Hospital (м. Лондон), Herz Centrum (м. Берлін).

У 2008 році Довгань О.М. був запрошений на посаду заступника директора з кардіохірургії в КМКЛ «Центр серця», який було відкрито у грудні 2007 року. Працюючи на цій посаді він особисто організував роботу багатьох структурних підрозділів, і став засновником дитячої кардіохірургії в згаданому закладі.

З січня 2015 року по теперішній час працює на посаді головного наукового співробітника ДУ НПМЦ дитячої кардіології і кардіохірургії.

Довгань О.М. є членом Асоціації серцево-судинних хірургів України з 1997 року. Протягом шести років був експертом ВАК України за спеціальністю 14.01.04 «Серцево-судинна хірургія». Неодноразово запрошувався спеціалізованими вченими радами в якості опонента для рецензування дисертаційних робіт. Під його керівництвом захищені дві кандидатські дисертації і одна виконується в теперішній час.

Результати наукових досліджень Довганя О.М. висвітлені в 113 наукових працях, 7 робіт опубліковано в іноземних журналах, він є співавтором 3 монографій.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кардіохірургічне відділення

 

Допомога Центра

 • Обстеження

  Ехокардіографія, пренатальне ЕХО-КГ, електрокардіографія (ЕКГ), цілодобове (холтерівське) моніторування ЕКГ.

 • Реабілітація

  Допоможемо не тільки стати здоровими Вам та Вашим дітям, але й зберехти здоров'я впродовж багатьох років!

 • Лікування

  Медикаментозна терапія. Оперативне лікування: Операції, Рентгенендоваскулярні операції.

 • Отримати допомогу

  Тут вказано яким чином потрапити на лікування до нашої установи