Центр дитячої кардіології


Відбувся Х Міжнародний форум «Патологія аортального клапана: діагностика, хірургія, інтервенція»
Dobreff Studio создание сайтов от Dobreff Studio.
лист. 03

Відбувся Х Міжнародний форум «Патологія аортального клапана: діагностика, хірургія, інтервенція»

30-31 жовтня 2015 року в Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України відбувся Х Міжнародний форум «Патологія аортального клапана: діагностика, хірургія, інтервенція». Вперше, на відміну від попередніх форумів, його тематика присвячена не лише обговоренню вроджених вад серця, але й набутих. Це пояснюється досягненнями, здобутими Центром за останні роки у лікуванні дорослих пацієнтів, в тому числі, людей похилого віку. Саме з цією метою 5 років тому було відкрито новий корпус за адресою: вул. Мельникова, 24.

В роботі форуму взяли участь фахівці Klinik Im Park (Цюріх, Швейцарія), зокрема професор Пауль Фогт, доктор П’єр Левіс, професор Франц Аманн, доктор Анна Фах-Гунц. Саме вони були запрошені тому, що в Європі дана клініка є одним з лідерів, зокрема, у діагностиці та лікуванні набутої патології аортального клапана. До цієї команди долучився кардіолог з Австрії Вернер Бенцер.

Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України співпрацює з Klinik Im Park вже декілька років. Лише у 2015-му колеги з Цюріха приїздили 5 разів. Так, у поточному році професором Паулем Фогтом проведено 22 операції найбільш важким пацієнтам. У переддень відкриття форуму Пауль Фогт провів дві хірургічні операції, а доктор П’єр Левіс – 6 ендоваскулярних. Обидва лікаря практикують в Центрі на постійній основі. Під час минулого приїзду швейцарські лікарі привезли медичні інструменти та витратні матеріали майже на 30 млн. грн.

В перший день форуму виступив з доповіддю директор Центру, доктор медичних наук, професор Ілля Ємець. З доповіддю «Хірургія аортального клапану: минуле та майбутнє» виступив професор Пауль Фогт. Доктор Анна Фах-Гунц представила свою доповідь на тему «Кількісна оцінка недостатності та стенозу аортального клапану та супутньої мітральної недостатності за даними ТТE/TEE»

Під час конференції відбувся прямий телекомунікаційний зв’язок між аудиторією та професором Паулем Фогтом, який безпосередньо з операційної в режимі он-лайн проводив майстер-клас «Протезування аортального клапану при вузькому корені аорти».

Від центру виступили: кандидат медичних наук, лікар-рентгенолог відділення променевої діагностики Таммо Раад з доповіддю «Роль СТ та МРТ в діагностиці та патології аортального клапану». Кандидат медичних наук, серцево-судинний хірург, доцент кафедри дитячої кардіології та кардіохірургії НМАПО ім. П.Л.Шупика Олександр Романюк з темою «Показники до операції Росса, Росса-Конно. Безпосередні та віддалені результати». По темі хірургії аортального клапану – ефективність застосування малих розмірів штучних протезів виступив заступник директора з науково-практичної роботи, кандидат медичних наук, серцево-судинний хірург Олександр Бабляк.

З темою «Інфекційний ендокардит аортального клапана: показання і терміни хірургічного лікування: ранні та віддалені результати» виступив завідувач відділу інфекційного ендокардиту Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України Олександр Крикунов.

Другий день конференції був присвячений інвазивним методам втручання.

З доповідями виступили професор Пауль Фогт «Хірургія аорти з EarAsia Heart Fondation». Доктор Анна Фах-Гунц присвятила свій виступ сучасному стану через катетерної імплантації аортального клапана. Свій погляд щодо вираженого стенозу аортального клапану виклав у доповіді доктор П’єр Левіс.

Змістовними були доповіді кандидата медичних наук, завідуючої відділенням рентгенангіографії Юлії Кузьменко та кандидата медичних наук, завідувача відділенням серцевої хірургії новонароджених Романа Секелика на тему «Критичний аортальний стеноз у новонароджених: хірургія чи РЕД».

Свою доповідь «Аналіз розвитку інтервенційної кардіології в Україні. Роль TAVI в сучасній кардіології» представив керівник відділу інтервенційної кардіології ННЦ «Інституту кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска» АМН України Юрій Соколов.

Відбувся унікальний майстер-клас для українських кардіохірургів у новоствореній ветеринарній лабораторії. Було продемонстровано операцію Росса на свинячому серці. Це єдина в Україні лабораторія, яка надає можливість на тваринах навчатися складним операціям.

В роботі форуму взяли участь Жан Поль Шоер - генеральний директор ТОВ "Санофі в Україні", Лариса Канаровська - голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я, головний лікар дитячої лікарні "ОХМАТДИТ" Юрій Гладуш.

Серед почесних гостей були Посол Казахстану в Україні Заутбек Турисбеков, Посол Узбекистану в Україні Алішер Абдуалієв та Радник Посла Молдови Олег Хинку. У своїх промовах вони підкреслили значну роль Центру в наданні висококваліфікованої допомоги пацієнтам їх країнам.

На форумі розглянуто пропозиції директора Центру Іллі Ємця щодо створення в Україні програми кардіологічного лікування людей похилого віку за бюджетні кошти. На сьогодні в Центрі успішно діє аналогічна програма лікування дітей.

Результатом самовідданої та плідної роботи провідних фахівців в галузі кардіології та кардіохірургії стало нагородження Почесними грамотами Тамілу Козіну, Ольгу Куриляк та Максима Соколова.

 

 

637 коментарі

Прокоментувати: