Центр дитячої кардіології


Відбувся семінар з фетальної кардіології в рамках ХІІ Українського форуму вроджених вад серця
Dobreff Studio создание сайтов от Dobreff Studio.
жовт. 27

Відбувся семінар з фетальної кардіології в рамках ХІІ Українського форуму вроджених вад серця

26-27 жовтня 2017 року вперше в Україні відбувся семінар з фетальної кардіології в рамках ХІІ Українського форуму вроджених вад серця. Він присвячений новій галузі у світовій медицині – фетальній кардіології, або кардіології плода.

У форумі взяли участь близько 300 провідних спеціалістів в галузі охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, акушери-гінекологи, перинатологи, неонатологи, дитячі кардіоревматологи, дитячі реаніматологи-анестезіологи з усієї України.

Під час форуму відбулися майстер-класи з ехокардіографії плода і новонародженого в нормі та при патології, практичне заняття з нормальної анатомії серця, знайомство з роботою відділення реанімації та інтенсивної терапії кардіохірургічного профіля.

Як зазначив завідуючий відділення, провідний спеціаліст з ехокардіографії Андрій Куркевич, завдяки розвитку кардіології плода у світі значно зросла якість надання допомоги дітям з вродженими вадами серця. З 2004 року у Центрі успішно функціонує відділення фетальної кардіології, щорічно тут обстежується понад 1000 вагітних з усіх областей України з підозрою на вроджену ваду серця у плода. Ця вада встановлюється вже з 18 тижня вагітності. Всього за час існування відділення діагностовано понад 3000 складних вад серця. Проведена робота у кінцевому випадку позитивно вплинула на зменшення дитячої смертності в Україні.

При деяких вадах серця стан дитини вкрай важкий, тому операції необхідно проводити в перші дні і навіть часи після народження дитини. В цьому плані налагоджена співпраця з провідними спеціалізованими пологовими будинками Києва.

"Своєчасно це тоді, коли ми вже починаємо бачити серце, воно вже починає бути видним на 21 дні вагітності. Ми в світі перші запропонували пуповинну кров використовувати для цього ж самого хворого. Це відкриття дало змогу більш результативно оперувати пацієнтів, додало значення розвитку фетальної кардіології", - говорить Ілля Ємець, кардіохірург, директор Центру.

Прокоментувати: