Центр дитячої кардіології


Від вад серця рятують назавжди безкоштовно
Раскрутка сайта раскрутка сайта 3 от Dobreff Studio.
лют. 24

Від вад серця рятують назавжди безкоштовно

На запитання читачів "Комсомольської правди" в Україні "відповів дитячий кардіохірург, доктор медичних наук, директор Науково-практичного медцентру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Ілля Ємець.

- Днями з'явилося повідомлення про те, що на базі вашого Центру планується створити українсько-швейцарський медичний проект. З якою метою?

- Цей проект став реальністю завдяки інтенсивній роботі всього нашого колективу за останні 5-7 років. У Цюріху є дуже відомий університет, центр кардіохірургії який очолює професор Пауль Фогт. Він оперує дорослих, а я - дітей. Ми кілька разів працювали спільно, в тому числі і в Києві. Коли він побачив рівень нашого центру, то запропонував партнерство. Тобто фактично на базі нашого закладу буде відкрито філію швейцарського. На яких умовах він буде працювати, ми ще вирішуємо. Для нас це велика гордість, залучення іноземних інвестицій для центру і можливість проведення більшої кількості операцій для українців.

- А яка вигода для швейцарців вкладати гроші в розвиток українського центру кардіохірургії?

- У першу чергу швейцарській клініці це цікаво через певної категорії їхніх пацієнтів. Припустимо, якщо операція на серці в їхній клініці коштує 120 тисяч євро, то собівартість такої ж операції в нашому центрі - 6-8 тисяч євро. І коли, наприклад, до професора Фогта прийде пацієнт, який не може заплатити 120 тисяч, він запропонує йому провести цю операцію в Києві набагато дешевше. Природно, швейцарський хірург отримає свою оплату за операцію, але частину грошей за неї піде в бюджет нашого центру. На ці гроші ми зможемо безкоштовно прооперувати більшу кількість потребуючих, наприклад дітлахів з дитбудинку. Це дуже хороша соціальна програма.

- У центрі оперують не тільки малюків, а й дорослих?

- У 2010 році ми відкрили клініку на базі нашого центру для дорослих. Ми вже вийшли на велику цифру надання допомоги дорослим. І я сподіваюся, що міжнародне співробітництво зі швейцарцями нам допоможе на порядок збільшити кількість операцій.

- Які симптоми сигналізують про вади серця у малюків до двох-трьох років і у дітей шкільного віку?

- Не раз в Україні були випадки, коли на уроках фізкультури раптово помирали діти через проблеми з серцем. Я тоді казав і зараз повторю, що ми могли б на 90% виключити раптові проблеми з серцево-судинних захворювань у дітей. Для цього по всій країні фахівці з вродженим вадам серця повинні проводити регулярні, хоча б раз на рік, огляди дітей. Вони легко можуть визначити приховані проблеми з серцем у дитини, а далі з'ясувати його природу допоможе луна-кардіографія або УЗД серця.

Діти ніколи не мають коронарних проблем з серцем, як люди похилого віку, але у них буває вроджена аритмія. Її дуже легко виявити самою примітивною кардіограмою. Її потрібно робити масово, і звичайно починати треба з Києва. Ми столиця і повинні іншим показати приклад.

Однак є деякі вроджені вади серця, які легко визначити за зовнішнім виглядом дитини, їх ще називають синіми. Так, у дітей часто синіють губи і пальці. Коли дитина, наприклад, займається фізичним навантаженням, у нього носогубний трикутник починає бліднути, а потім синіти - це перший симптом.

- Якщо брати вроджені вади та набуті, то які найкраще піддаються лікуванню, нехай і за кілька операцій?

- Якщо людина народилася з вадою, то це можна виправити і зробити серце здоровим. Це не так страшно. Бо якщо людина придбала порок, то хірург або кардіолог може його тільки відкоригувати, а вилікувати його набагато важче.

Коли людина старіє, він в 90% випадків помирає через зупинку серця. Багато хірургів не беруться робити операції старим людям тільки тому, що тканини серця вже зовсім інші. Хоча завдяки новим технологіям через вену можна ввести клапан, довести його до серця і встановити. Це дорого, але таким чином можна продовжити життя на 10-20 років.

- Як дитина з пороком серця може потрапити на лікування або операцію в ваш Центр?

- До 18 років всім дітям з вродженими вадами серця в нашому Центрі ми проводимо операцію безкоштовно. Звичайно, пріоритет ми віддаємо тим дітям, які не можуть чекати, тобто без термінового хірургічного втручання вони просто помруть. Якщо ж це планові операції, то більша частина таких пацієнтів спочатку проходять обстеження у регіональних лікарів.

Ми тісно співпрацюємо з Львівським, Миколаївським та Одеським кардіоцентрами. Крім того, батьки будь-якої хворої дитини можуть зайти до нас на сайт і побачити всю інформацію. Після цього вони можуть зателефонувати, назвати діагноз, записатися на прийом і приїхати в потрібний день.

У невідкладних випадках пацієнтів доставляють по швидкій, а іноді люди звертаються просто з вулиці. Ми ніколи не відмовляємо.

- Невже все лікування та операції безкоштовні, на всіх же грошей не вистачить, може, батьки частину витрат повинні взяти на себе?

- Вкрай рідко бувають випадки, коли потрібно щось дороге, наприклад штучний водій ритму серця. У таких випадках ми звертаємося за допомогою до нашим спонсорам. Основна частина операцій і лікування оплачуються з держбюджету.

- У країні катастрофічна нестача фінансів. І у вашого центру, очевидно, теж. Як викручуєтеся?

- За рахунок фінансування з декількох джерел. Я довго працював, щоб ми прийшли до цього. Частина грошей нам, природно, виділяє держава. Крім того, великою підмогою для нас стала допомога спонсорів та меценатів. Проводимо різні акції. Наприклад, тільки завдяки "Пробігу під каштанами", Дню волонтера і аукціону з продажу картин, написаних відомими в країні людьми безпосередньо в нашому центрі, зібрали 1 мільйон гривень.

Ще одне джерело фінансування - це міжнародна програма, за якою всі іноземні пацієнти у нас оперуються і лікуються платно. Наприклад, за останні роки тільки з Молдови ми прооперували 262 дитини. Швейцарські лікарі були вражені невеликою собівартістю наших операцій та їх високою якістю. З держбюджету центру практично три роки поспіль виділяють одну і ту ж суму. Але через стрибок долара всі медматеріали і препарати істотно подорожчали. Як ми будемо виходити з цієї ситуації далі, важко сказати, але постараємося впоратися.

10 коментарі

 • Коментар Таня П'ятниця, 24 листопада 2017 22:48 Автор Таня

  Доброго дня.В мого сина з народження діагностували дефект міжшлуночкової перегородки,відкрите овальне вікно,легенева гіпертензії 10мм.Рекомендували оперативне втручання.Чи можливо це зробити у вас,що для цього потрібно і скільки це буде коштувати?Дякую.

  Поскаржитись
 • Коментар Любов Вівторок, 05 вересня 2017 10:04 Автор Любов

  Доброго дня,нам поставили діагноз"подвійне відходження магістральних судин від правого шлуночка,транспортній ний тип.Дефект міжшлуночкової перегородки"я на 7місяці.
  Скажіть будь ласка скільки коштує така операція,і в яких термінах вона робиться?

  Поскаржитись
 • Коментар Ольга Середа, 12 липня 2017 21:14 Автор Ольга

  Доброго дня!
  В дитини з 1 року поставили дыагнос сеть Хиари.
  Що робити .Один лыкар сказав оперувати другий сказав що непотрибно.

  Поскаржитись
 • Коментар Оксана Середа, 21 грудня 2016 20:46 Автор Оксана

  Доброго дня.В мого сина віком 1місяць діагностували дефект міжшлуночкової перегородки,відкрите овальне вікно,легенева гіпертензії 33мм.Рекомендували оперативне втручання.Чи можливо це зробити у вас,що для цього потрібно і скільки це буде коштувати?Дякую.

  Поскаржитись
 • Коментар Наталія Понеділок, 19 грудня 2016 17:42 Автор Наталія

  Добрий день! Вагітність 2, 35 тижнів. В 30 тижнів поставили діагноз: коартація аорти, множинні дефекти міжшлуночкової перегородки, гіпеплазія перешийка. Сказали, що потрібно робити операцію в перші дні життя. При такому діагнозі цикл операцій, чи одна. Хочеться знати складність операції та післяопераційний період - реабілітація.

  Поскаржитись
 • Коментар Назар Субота, 23 липня 2016 00:05 Автор Назар

  доброго вечора, у моєї знайомої народився хлопчик з вадою серця. зараз дитині більше півтора року. Ця дитина є громадянином Білорусії. Лікарі стверджують що йому доведеться зробити операцію Росса. Я б хотів отримати інформацію , при яких умовах дана дитина може пройти лікування у вашому центрі, і в скільки це обійдеться сім'ї малюка? буду вдячний за відповідь

  Поскаржитись
 • Коментар Олега Середа, 18 травня 2016 10:47 Автор Олега

  Я вагітна на 20тижні в дитини виявили атрезія трикуспідального клапана гіпоплазія правого шлуночка та легеневої артерії будьласка напишіть чи є шанси на життя дитині дякую.

  Поскаржитись
 • Коментар марта П'ятниця, 18 березня 2016 14:33 Автор марта

  Доброго дня, моя знайома недавно народила хлопчика з пороком серця у Львові.звідси їх направили в київ з малям в інститут Амосова,повного діагнозу не знаю бо і пневмонія легень чула теж є,але там операцію проводити відмовилися,кажуть що важкий випадок...та я не можу сидіти склавши руки.в мене теж дитина є і дякую Богу здорова.хочу помогти цій дитині може у вас проводять такі операції і скільки це коштує,як ви розумієте сімя не збагатих тому потрібно знати всю суму...чекаю на відповідь.надіюсь мій лист не залишиться без уваги.дякую.

  Поскаржитись
 • Коментар Андрей Вівторок, 15 березня 2016 23:54 Автор Андрей

  http://cardio.org.ua/contacts

  Берите направление и приезжайте на прием. Хотя в принципе можно и без направления.
  До 18 сама операция бесплатна.

  Поскаржитись
 • Коментар ТАТЬЯНА Вівторок, 09 лютого 2016 18:51 Автор ТАТЬЯНА

  Ребёнку 13 лет, ОБНАРУЖЕНА МИКСОМА. СРОЧНО НУЖНА ОПЕРАЦИЯ. КАК МОЖНО ЗАПИСАТЬСЯ И СКОЛЬКО ЭТО СТОИТ?

  Поскаржитись

Прокоментувати: