Раскрутка сайта раскрутка сайта 3 от Dobreff Studio.

 


За 1 місяць до хірургічного лікування: планування госпіталізації та операції


Слідкуйте за здоров’ям дитини
Пам’ятайте, важливо, щоб Ваша дитина залишалась максимально здоровою до операції.
Будь ласка, повідомте кардіолога, якщо у Вашої дитини нежить, кашель гарячка або є якісь ознаки інфекції як мінімум за 5 днів до операції.
Ви маєте також повідомите лікаря за три тижні до операції, якщо Ваша дитина контактувала з іншими дітьми, які захворіли на вітрянку, кір, краснуху, паротит або іншу вірусну інфекцію.


Візит до стоматолога
Всі діти віком від 5 років та старше мають відвідати дитячого стоматолога за 1 місяць перед запланованою операцією на серці. Стоматолог повинен:

      • перевірити чи немає карієсу у дитини
      • завершити всі роботи по лікуванню зубів дитини за 2 тижні до операції на серці
      • зробити запис в картку дитини, про здорову порожнину рота.

Імунізація
Якщо Вашій дитині потрібно проходити планову вакцинацію, то щеплення має бути зроблене не пізніше ніж за два тижні до запланованої операції на серці.


Школа
Ви маєте завчасно потурбуватись про узгодження з вчителем пропущених занять дитиною в школі. Важливо, щоб вчитель знав, яке фізичне навантаження дозволено дитині. Ваш кардіолог надасть Вам цю інформацію. Для того щоб Ваша дитина не нудьгувала піл час госпіталізації та швидко адаптувалась потім у школі, дізнайтеся у вчителя наперед теми та домашні завдання.
У бібліотеці Центру Ви зможете взяти підручники та по-тихенько надолужувати пропущені заняття.

 

Розмова про операцію на серці: як і про що говорити з дитиною?
Діти грудного віку (від 1 місяця до 2 років)

 

Потрібно пам’ятати, що немовля дізнається про зовнішній світ за допомогою органів чуття (наприклад, смоктання) і рухових дій (наприклад, потискуючи брязкальце). Через обмеження абстрактного мислення на даному етапі розвитку передопераційна допомога направлена на підготовку батьків, особливо матері. Мінімізація часу відриву дитини від матері набуває першочергового значення. Дитина ототожнює свій комфорт з присутністю значимого дорослого, а саме матері. Тому лагідний тон матері, та тілесний контакт, допоможе дитині, навіть за лікарняних умов, почувати себе у безпеці.
Враховуючи, що на певний час, дитина буде знаходитись в реанімації без матері, важливо взяти з собою, наприклад, улюблену ковдру або іграшку.


Діти від 2 до 7 років.
Для дітей віком від двох років та до 6 – 7 років краще говорити про операцію на серці за 1 – 2 дні до оперативного лікування. Адже цей етап характеризується обмеженим відчуттям часу та концентрації уваги.
Під час розмови обирайте дуже прості метафоричні фрази, по типу: «полагодити серце» замість прооперувати, «відкрити грудину» замість розрізати і т.д. Пам’ятайте, що в цьому віці у дитини розвинуте конкретне мислення, наприклад, коли Ви будете дитині пояснювати що таке анестезія, замість фрази «ти заснеш і не будеш нічого відчувати», поясніть дитині, що прийде лікар і дасть тобі ліки або дасть подихати через маску, тобі захочеться спати і ти заснеш. Іншими словами намагайтеся висловлюватися більш конкретно та пояснювати деталі простими словами.
Також зауважте дитині, що вона знаходиться в лікарні, не тому що вона в чомусь провинилась або Ви її не любите, а тому що потрібно, щоб лікар полагодив сердечко.
Особливо важливо у цьому віці надати можливість дитині пограти ігровим комплектом на тему медицини. Також можна дати дитині погратись зі справжніми бінтами, пластирями, масками, рукавичками, шприцями без голок, можна надати можливість роздивитись та послухати стетоскоп, проімітувати призначення уколів, наклеювання та здирання пластирів, підключення різних трубочок та катетерів.
Історія про лікаря Айболіта та інші дитячі книги на подібну тематику допоможуть створити довірливий діалог з дитиною та проговорити переживання під час госпіталізації. Гра на медичну тематику залишається найкращим способом передопераційної підготовки дітей в цьому віці.
Ви також можете попросити медсестру або лікаря провести для Вас і дитини маленьку екскурсію по лікарні, та показати різну апаратуру, щоб дитина могла почути різні звуки та побачити як відбувається робочий процес.


Діти від 7 до 12 років.
Дітям молодшого шкільного віку оптимально надавати інформацію про майбутнє оперативне лікування за 1 тиждень. А для дітей старшого віку за 2-4 тижні до моменту операції. Діти в цьому віці можуть переглянути ситуацію з різних сторін, узагальнити та виділити причинно-наслідкові зв’язки. Вони обізнані у внутрішній будові організму, тому бояться каліцтв після операції. Дітям можна пояснити будову серця, вони можуть зрозуміти, що серце перекачує крові як насос та допомагає доставляти кров до всіх ділянок тіла. Враховуючи високий рівень допитливості в цей віковий період, потрібно виділити достатньо часу для відвертих розмов. Ви можете пояснити, які трубочки і навіщо будуть прикріплені до дитини, коли вона прокинеться після операції. Попросіть дитину повторити, чи запам’ятала вона для чого яка трубочка буде до неї прикріплена.
Розкажіть Вашій дитині, що після операції в неї може трохи боліти шкіра на грудях та м’язи, але медсестра дасть ліки, які знімуть біль. Уникайте фраз «Тобі буде не боляче», якщо Ви знаєте, що може бути трохи боляче. Будучи чесним з дитиною, Ви збережете її довіру.
Інколи корисно сказати дитині, що перед нею буде теж стояти важлива задача. Наприклад скажіть їй, що тобі буде потрібно бути дуже уважною, щоб одразу, як щось почне боліти, сказати про це мамі, татові або медсестрі, тобі одразу дадуть ліки і біль мине.
Питання, які виникають в дитини, допоможуть зрозміти Вам, що саме турбує дитину. Потрібно намагатися підбирати прості та зрозумілі пояснення, так щоб дитина відчувала, що від неї нічого не приховують та ситуація є абсолютно контрольованою батьками та лікарем.
Розлучення з батьками в цьому віці переживається легше, більшого значення в підтримці набувають однолітки, з якими пацієнти часто контактуть через інтернет та телефон. Можна взяти з собою різні фотоггафії (сімейні, з шкільними друзями) та розкласти їх поряд, щоб дитина згадувала скільки близьких чекає на неї вдома.


Підлітки, віком 12 – 15 років.
З підлітками необхідно говорити про госпіталізацію, якомого раніше. Недивлячись на те, що ця розмова може бути не простою, краще щоб дитина дізналась про все від Вас. Цей вік характеризується формуванням абстрактного мислення. Тобто, підлітки вже в повній мірі можуть усвідомити нормальне функціонування серця та судин, та які проблеми можуть виникати в їх роботі. Поважайте думку дитини, якщо, наприклад, підліток хоче під час бесіди з хірургом та плануванням подальшого лікування бути присутнім, то підтримайте його в цьому. Якщо ж навпаки не хоче слухати про особливості лікування, то ж нормально ставтесь і до цього. Напишіть разом перелік питань, які можуть виникнути та які Ви хотіли би задати лікарю.
Поважайте особистий простір підлітка, наприклад в деякий ситуаціях дозволяйте поговорити йому з медсестрою або лікарем без Вашої присутності.
Нагадайте друзям та родичам, щоб не забули прийти провідати, подзвонити, надіслати листівку дитині або відео-привітання через інтернет.

Також, враховуючи, що в цей період формується образ власного тіла, особливо значимим для дівчат є збереження краси та зменшення рубця на грудині після операції. На щастя сьогодні, кардіохірурги володіють техніками, які роблять шви майже не помітними. Тому Ви можете проговорити з дитиною і про це питання.
Також у підлітків, може спостерігатися високий рівень аутоагресії, вони можуть почати сердитися на себе, через те, що вони замість того, щоб гуляти зі своїми однолітками змушені знаходитися на лікуванні. Тому важливо якомога раніше почати планування оперативного лікування разом з підлітком.
І памятайте, якщо Ви відчуваєте, що Вам важко розібратись, як допомогти своій дитині справитися з тривогою та страхом перед операцією, Ви завжди можете звернутися до соціальної служби Центру, де Вас зв’яжуть з лікарем-психологом, який допоможе Вашій родині адекватно підготуватись до операції на серці.