Dobreff Studio создание сайтов от Dobreff Studio.

Стмптоматика вроджених вад серця залежить від кількості дефектів у серці, типу та складності вади.

Вроджені вади серця не спричиняють болій в грудній клітці!

Важкі дефекти серця можуть включати:

  • Прискорене дихання або задишку
  • Ціаноз

Ціанозом лікарі називають синюшного відтінку шкірні покриви малюка. Такий відтінок з'являється в тому випадку, якщо в червону артеріальну кров домішується венозна, яка має темний колір. Іноді ціаноз виражений зовсім незначно і його може не помітити навіть досвідчений лікар, але з часом він стає помітний навіть батькам. Найчастіше при ціанозі у малюка синіє носогубний трикутник, шкірка під нігтями і п'ятки.

  • Швидку втому

Дитина, яка має вроджену ваду серця ВВС може легко втомлюватись під час годування. Особливо яскраво виражено це під час смоктання малюком грудей. Малюк дуже швидко втомлюється, постійно робить перерви, у нього часто виступає піт, особливо над губкою..

Як результат дитина може не набрати вагу та зріст, яких би мала би досягти у свій вік. Як правило, в тому випадку, якщо малюк набирає менше, ніж 400 грам протягом місяця, це повинно послужити приводом для негайної консультації лікарем. Дуже багато різновидів дитячих вроджених вад серця проявляють себе саме уповільненим фізичним розвитком малюка (дитина пізніше починає сидіти, повзати, менш активна у грі ніж інші діти). Ні в якому разі не можна ігнорувати подібну проблему та потрібно звернутись за консультацією до лікаря.

  • Тахікардію або прискорене серцебиття
  • Зменшення або відсутність сечі

Разом з тим, вади серця можуть спричинити виникнення серцевих шумів. Лікар може прослухати серцеві шуми за допомогою стетоскопу. Однак не всі серцеві шуми вказують на ваду серця. Багато здорових дітей теж мають шуми в серці. Тому батькам не варто впадати в паніку, так як шуми далеко не завжди свідчать про наявність у малюка вади. Всі шуми в серці діляться на два види - функціональні та органічні. Наявність функціональних шумів в серці не свідчить про порушення в будові серця дитини і є одним з різновидів норми. Найчастіше виникнення подібних шумів обумовлюється зростанням сердечка малюка і серцевих судин. А, крім того, часто причиною функціональних шумів в серці є наявність в серці додаткової хорди. Додаткова хорда - це додатковий тяж, який розташовується від однієї стінки шлуночка до іншої. Навколо такої хорди створюється додатковий потік крові, який і викликає шуми в серці у малюка. На щастя, додаткова хорда не приносить ніякого дискомфорту дитині і, відповідно, не є загрозою для його здоров'я. Більш того, наявність додаткової хорди не є патологією.

Багато вад серця змушують серце працювати важче ніж воно повинно. В разі складних вад серця це може призвести до винкнення явищ серцевої недостатності. Серцева недостатність – це стан, при якому насосна функція серця нездатна забезпечити достатню кількість крові на потреби організму.

Симптоми серцевої недостатності включають в себе:

  • Задишку або проблеми з диханням
  • Швидку втомлюваність під час фізичних навантажень
  • Накопичення крові або рідини в легенях
  • Набряк гомілок, стоп, живота та вен на шиї