Dobreff Studio создание сайтов от Dobreff Studio.

Коронаровентрикулографія (КВГ) - це рентгенконтрастний метод дослідження, за допомогою якого оцінюється стан коронарних артерій (артерій, які кровопостачають серце). КВГ є найбільш точним та достовірним способом діагностики ішемічної хвороби серця, який дозволяє вирішити питання про тактику лікування пацієнта в кожній конкретній ситуації, наприклад про можливість продовження лікування медикаментами, необхідності проведення таких лікувальних процедур, як ангіопластика та стентування або аортокоронарного шунтування. Дана процедура є інвазивною та передбачає введення спеціального катетера в умовах операційної, може виконуватися як для діагностичних цілей, так і для контролю стану судин після вже проведених операцій. Важливою перевагою є можливість при необхідності провести втручання (ангіопластику чи стентування) на ураженій коронарній артерії прямо під час процедури.

КВГ показана при:

  • загрудинному болю при фізичному навантаженні або в спокої;
  • змінах ішемічного характеру, які були зареєстровані на електрокардіограмі;
  • неефективності медикаментозного лікування стенокардії;
  • інфаркті міокарда;
  • ранній постінфарктній стенокардії;
  • виявленні значних порушень серцевого ритму.

КВГ призначається перед операціями, проведеними на «відкритому» серці. Також для диференціальної діагностики з некоронарогенними захворюваннями серцевого м'яза (запалення серцевого м'яза та кардіоміопатії), при безсимптомному перебігу ішемії.

Доступ до серця виконується за допомогою пункції периферичної артерії під місцевим знеболенням, потім по артеріального руслу ретроградно до серця і коронарних артерій проводиться катетер. Класичним доступом є пункція артерії стегна. Це велика судина, розташована на глибині 2-4 см від шкірної поверхні в області паху. Щоб не допустити кровотечі, хворому після дослідження прописують обмежений руховий режим під наглядом медичного персоналу. Даний доступ найбільш зручний для виконання КВГ та перкутанних коронарних втручань.
 
Останнім часом з'явився інший доступ - через невелику променеву артерію, яка прощупується на зап'ясті. Даний доступ називається радіальним, не призводить до серйозних кровотеч. Пацієнт може вставати через кілька годин відразу після дослідження, тривалий постільний режим не потрібен. 
У нашій клініці в якості основного використовується променевий (радіальний) артеріальний доступ. Досвід застосування даної методики свідчить про більш низьку частоту місцевих ускладнень, яка складає 0-0,7%. Можливість ранньої реабілітації пацієнта після проведення КВГ променевим доступом та практично повна відсутність побічних ефектів роблять можливим виконання КВГ в амбулаторних умовах. 
Діагностика проводиться під місцевою анестезією - хворий залишається у свідомості. Процедура триває 30-40 хвилин. Хірург послідовно вводить спеціальну контрастну речовину, використовуючи катетери. Рентгеноконтрастний препарат швидко заповнює просвіт артерії на всьому її протязі, що дозволяє отримати найповніше уявлення про стан стінки, наявності перешкоди для нормального току крові.
   
Після КВГ із використанням стегнового доступу пацієнт до ранку наступного дня повинен знаходитися в стаціонарі на постільному режимі під наглядом лікаря. Якщо дослідження проводиться через променеву артерію, хворий може почати рухатися вже через кілька годин.

 

Спеціалісти нашого відділення екстренної рентгенхірургічної допомоги успішно лікують дану патологію

Контактні дані:

Завідуючий відділенням Кузьменко С.А.
тел: 0668255777
Інтервенційний кардіохірург Маньковський Г.Б.
тел: 0672403003