Раскрутка сайта раскрутка сайта 3 от Dobreff Studio.

Що таке аортокоронарне шунтування (АКШ)?

АКШ - це відкрита операція, в результаті якої відновлюється кровопостачання нижче місця звуження судини. Створюється інший шлях для кровотоку до тієї частини серця, що не достатньо забезпечувалася кров'ю. Судини, для обхідного шляху кровотоку створюють з артерій і вен пацієнта. Найчастіше для цього використовують мамарну артерію, яка розташовується з внутрішнього боку грудини або велику підшкірну вену, яка знаходиться на нозі. Хірурги можуть вибрати й інші судини. Для відновлення кровотоку, венозні шунти пришиваються до аорти і до коронарної артерії нижче місця звуження.

Як проводиться аортокоронарне шунтування АКШ ?

Традиційне АКШ виконується через розріз грудної клітки. Під час виконання операції, серце може бути тимчасово зупинено. При цьому підтримка життєдіяльності у пацієнта здійснюється за допомогою апарату штучного кровообігу. Кров пацієнта надходить в апарат, де відбувається газообмін, кров насичується киснем, як в легенях, і далі по трубках доставляється пацієнту. Крім того, кров при цьому фільтрується, охолоджується або зігрівається, для підтримки необхідної температури пацієнта.

Що краще: стентування чи шунтування?

Стентування та шунтування - це зовсім різні методи лікування. Вони не є альтернативою один одному. На певних етапах захворювання віддається перевага одному з них. Основне завдання лікаря - об'єктивно розповісти пацієнту про достоїнства і недоліки кожного методу.