Турбота Швейцарії про дітей України

29 січня у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії відбулось підбиття підсумків освітнього проекту з пренатальної діагностики вроджених вад серця «Маленьке сердечко».
Даний Проект реалізовано завдяки сприянню Міжнародного благодійного фонду «Дитяче серце» та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва. Основна мета – допомога акушерам-гінекологам отримати спеціалізовані практичні навички та експертні знання в діагностиці складних та критичних вроджених вад серця. Адже виявлення порушення роботи серця ще під час вагітності дозволяють забезпечити успішне лікування дитини шляхом кардіохірургічного втручання з з перших годин життя.
Захід відбувся у форматі public-talk «Про здорове серце: від зачаття до довголіття» із прямою трансляцією в strim. Модератором булла відома акторка та телеведуча Сніжана Єгорова. Для участі у public-talk запросили фахівців з різних регіонів України. Вони протягом року брали участь у навчальних семінарах та майстер-класах під час проекту.
Відкривати захід мав директор Центру, доктор медичних наук, професор Ілля Ємець. Але через екстремальні обставини він опинився в операційній. Безпосередньо з неї, за допомогою відеозв’язку, Ілля Миколайович поспілкувався з присутніми в залі. Він прокоментував операцію на серці немовляти, якому одна доба від народження.
У своєму виступі директор Міжнародного благодійного Фонду «Дитяче серце» Олена Рожкова розповіла як пройшла через хвилювання та страх за життя своєї дитини, яку врятував Ілля Ємець. Під її головуванням Фонд веде активну діяльність на підтримку сімей та дітей із вадами серця. Було отримано грант на 1,5 млн. грн. Це, зокрема, дало можливість провести навчання 24 акушер-гінекологів з різних областей України. Було здійснено закупівлю моделей сердечок плода з різними вадами серця для практичних занять спеціалістів. За виділені кошти було придбано спеціальні програми для більш детального та якісного обстеження серця плода за допомогою ультразвукових систем. Також в рамках проекту було створено ряд навчальних матеріалів, а саме атласу з фетальної ехокардіографії та посібники для психологічної підтримки батьків та дітей з вадами серця. Також було створено форум для спілкування батьків з лікарями.
Координатор зі Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва Петро Ільків – людина, завдяки якій було отримано грант. Він розповів про свої вболівання та успіх проекту. Петро планує продовжити впроваджувати в життя всі напрацювання під час проекту, які мають стати загальнодоступними і за межами проекту і кордонів.
Ініціатор та науковий керівник проекту Андрій Куркевич відзначив, що у рамках проекту було придбано найсучаснішій діагностичний пакет програм «Fetal Heart Assessment», який дозволяє додатково оцінювати функцію серця плода при різних вадах.
З метою поширення в своїх країнах передового українського досвіду в сфері пренатальної діагностики та лікуванні вроджених вад серця у дітей на заході були присутні Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджану в Україні Азер Худаяр оглу Худієв, Надзвичайний і Повноважний Посол Таджикистану Файзулло Самадович Холбобоєв з дружиною, Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні Руслан Сергійович Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан в Україні Сардар Мохаммад Рахманогли, консул Республіки Узбекистан в Україні Баходир Юлдашевич Ібрагімов, аташе Киргизької Республіки в Україні Эрмек Канибекович Канибеков та перший секретар Республіки Казахстан в Україні Гульнар Магжанбаєвна Турсинбаєва.
Наразі вже понад 1000 маленьких пацієнтів з різних країн світу отримали консультації та лікувальні процедури на базі Центру дитячої кардіології.
Під час заходу відбулася передача дуже важливого обладнання – системи конвекційного типу «Bair Hugger 775» для обігріву пацієнта. Кошти на нього зібрано завдяки благодійному заходу «Імпульс Різдва», який організував МБФ «Дитяче серце».
За підсумками проекту подяками за підтримку та допомогу у проведені благодійного родинного свята «Імпульс Різдва» нагороджено Сніжану Єгорову, Міжнародні Авіалінії України, Національний олімпійський комітет України, студію чирлідингу REDFOXES, Гурт «ВВ» та Олега Скрипку, Благодійний фонд «Зимородок», Наталію Коваленко (Junior Fashion Week), Гурт ALMAZ, Галину Філімонову (волонтер, «Пробіг під каштанами»), громадську організацію «Соціальна гармонія», івент-агенцію “Нобелон”, Smm-Агенство «SMELO», Миколу Джулая (пацієнт Центру), Олександра Лє та колектив Hot Funkys, «Соробан» – школу усного рахунку, колектив готелю «Hilton» та Інну Князєву, Ірину Сидорчук (менеджер фонду «Дитяче серце).
Керівництво Центру висловлює глибоку вдячність за допомогу та плідну співпрацю під час здійснення проекту.