Регенеративна медицина: шлях у майбутнє

1-2 жовтня відбувся ХІV Український форум вроджених вад серця «Регенеративна медицина».
Організатори Форуму – Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України», Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце», Громадська організація «Українська асоціація дитячої кардіології», Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
У Форумі взяли участь понад 200 провідних спеціалістів в галузі регенеративної медицини з усієї України.
Як зазначив у своїй першій доповіді директор Центру, доктор медичних наук, професор Ілля Ємець, на сьогодні напрямок регенеративної медицини набуває вагомого значення та є революційним, зокрема, у лікуванні вроджених та набутих вад серця. В Центрі є всі умови для здійснення наукових розробок, втілення їх у повсякденну практику. Керівник Центру також виступив з доповідями «Заміна клапанів серця в ранньому віці: який матеріал», а також про перспективи започаткованої ним програми «Довголіття Кардіо».
Про церковний погляд на сучасні виклики і новітні технології в медицині з доповіддю виступив Митрополит Львівський та Галицький Філарет, Голова Синодального департаменту Української православної церкви з питань охорони здоров’я Філарет.
З доповідями виступили лідери світового рівня, які зробили прорив у галузі регенерації: Prof. Shaker Mousa, PhD, MBA, FACC, FACB та Prof. Keith March, MD, PhD, FACC зі Сполучених Штатів Америки, Prof. Jean Rubay, MD, PhD. з Бельгії, Prof. Paul R. Vogt, MD, Dr.h.c. та Prof. Martin E. Schwab, PhD, hon. MD зі Швейцарії та Kyrylo Chasovskyi, CPC, MD, PhD з Канади.
Учасників Форуму також зацікавили доповіді доктора медичних наук
Віталія Максименка, Дмитра Буряка, Ярослава Ісакова.
Про міжнародний досвід застосування пуповидної крові в кардіохірургії новонароджених розповів колишній співробітник Центру, а в теперішній час – лікар з Ванкуверу (Канада) Кирило Часовський. В цьому плані корисним був виступ кандидата медичних наук Андрія Куркевича, який розповідав про десятирічний досвід програми CorD.
Під час Форуму був проведений майстер-клас, на якому учасники ознайомились з однією з найскладніших операцій у дитячої кардіохірургії – операцією Росса. Майстер-клас проводив доктор медичних наук Олександр Романюк.
Про свій професійний шлях в медицині цікаво розповів Prof. Jean Rubay з Бєлгії.
Вперше в рамках Форуму відбувся Public Talk «Про здорове серце: від зачаття до довголіття», ініціатором і організатором якого виступив МБФ «Дитяче серце» на чолі з директором Оленою Рожковою-Буряк. У заході взяв участь Prof. Martin E. Schwab. Модератором виступила відома телеведуча, акторка Сніжана Єгорова. Учасники конференції, пацієнти Центру, представники громадських організацій і бізнесу мали шанс поговорити про розробки та новітні технології Центру, про те, як росте серце дитини з моменту зачаття і до підліткового віку, як вберегти своїх близьких від інфаркту, яким чином працює серце в шістдесят років та коли потрібна заміна клапанів серця, про регенерацію як альтернативу трансплантації тощо.