Впроваджувати досягнення регенеративної медицини

У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України відбувся форум у галузі регенеративної медицини «Здоров’я нації. Роль стовбурових клітин у процесі регенерації». Головною метою форуму було залучення українських спеціалістів до можливостей регенеративної медицини, перспектив впровадження в кардіохірургії новітніх методів лікування.
Співорганізатори форуму – «Науковий парк «КАРДІО ПЛЮС» та Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце».
У роботі форуму взяли участь представники Національного олімпійського комітету, фахівці провідних кардіоінституцій, а також перинатальних центрів, фахівці з репродуктивної медицини, лікарі-генетики, лікарі-біологи тощо.
На форумі виступили директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Ілля Ємець, директор Інституту регенеративної медицини Уейк Форест (Північна Кароліна, США), практикуючий хірург і науковець професор Ентоні Атала, Уповноважений Президента України з питань дитини Микола Кулеба, Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Нурберди Амунмурадов, співзасновник «Наукового парку «КАРДІО ПЛЮС» Дмитро Буряк.
Головним лектором став спеціальний гість – топовий біоінженер в області регенеративної медицини, експерт в області вирощування людських тканин і органів, професор Ентоні Атала. Він один зі світових лідерів нового напряму в медицині, що отримав назву тканинної інженерії. У лабораторіях Інституту регенеративної медицини Уейк Форест ведуться роботи над штучним отриманням безлічі тканин і органів, вирощують хрящі, кістки, судини, уретру тощо. Професор Ентоні Атала покладає великі надії на технологію 3D-друку, за допомогою якої органи можна буде надрукувати з відповідних клітинних культур. Він підкреслив, що бачить великі перспективи у співробітництві з Іллею Ємцем та його колегами. Він високо оцінив рівень підготовки фахівців Центру.
– Приїзд професора Атали – дуже важлива подія для України. Я переконаний, що за його допомогою та очолюваного ним інституту ми спроможні вийти на опанування найсучасніших технологій в медицині, – зазначив Ілля Ємець.