Відбувся ХІІІ Український Форум вроджених вад серця

17-19 жовтня відбувся ХІІІ Український Форум вроджених вад серця.

Організатори ФорумуНауково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, Міжнародний благодійний фонд «Дитяче серце», кафедра дитячої кардіології та кардіохірургії  Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.М. Лук’янової НАМН України.

У Форумі взяли участь близько 300 провідних спеціалістів в галузі охорони здоров’я з усієї України, акушери-гінекологи, перинатологи, неонатологи, дитячі кардіоревматологи, дитячі реаніматологи-анестезіологи.   На  Форумі виступили провідні спеціалісти Інституту педіатрії, акушерства і гінекології  член-кор. НАМНУ, д. мед. н. Т.Задорожна, проф., д. мед. н. Ю. Давидова, проф., д. мед. н. І. Лук’янова,  представники медико-генетичного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» МОЗ України  проф., д. мед. н. В. Галаган ,  а також  акад., д. пед. н. В.Платонов  та інші.

Під час Форуму проведено  майстер-класи з аритмології, ехокардіографії плода і новонародженого в нормі та при патології, практичне заняття з нормальної анатомії серця.

ХІІІ Форум вроджених вад серця вперше в українській медицині системно розглянув  питання  реорганізації охорони материнства та дитинства у тісній співпраці дитячих кардіологів  та кардіохірургів разом з акушерами, перинатологами та неонатологами. Метою такої  співпраці є створення  сучасної моделі надання допомоги дітям з вродженими вадами серця, починаючи з  фетального періоду.

Як  зазначив директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії  Ілля Ємець,  запорукою нашого успіху  має стати унікальний власний досвід,  продовження  плідної  співпраці з   світовими фахівцями, а також впровадження  кращих світових наукових розробок, зокрема, тих, що пов’язані з розвитком клітинних технологій.

Потужним  інструментом у досягненні поставленої мети стане   створений на базі Центру перший в Україні медичний Науковий парк «КАРДІО ПЛЮС».