Український досвід – іноземним колегам

В столиці Азербайджану Баку проходить XVII Євразійський конгрес Міжнародної педіатричної асоціації та Конгрес педіатрів тюркського світу. Одним з організаторів виступила Міжнародна педіатрична асоціація.
На Конгресі Україну представляє Центр дитячої кардіології та кардіохірургії. До складу делегації, яку очолює директор Центру, доктор медичних наук, професор Ілля Ємець, увійшли кардіологи доктор медичних наук Ігор Лебідь та кандидат медичних Михайло Була, а також кардіохірург кандидат медичних наук Ельшад Байрамов.
Під час своєї доповіді Ілля Миколайович, зокрема, розповів про десятирічний досвід програми Cor-D, яка вперше у світі була започаткована в Центрі та отримала назву «український метод». Його суть – використання власної пуповинної крові під час операції на серці новонародженого.
Участь української делегації є продовженням міжнародної програми надання медичної допомоги, яка функціонує у Центрі. Завдяки їй прооперовано десятки пацієнтів різного віку з Молдови, Азербайджану, Казахстану, країн Середньої Азії тощо. . В рамках проведення програми фахівці Центра відвідали низку країн, де проводили операції, надавали консультативні послуги.