Співпраця, яка подарувала шанс на життя

Завдяки спільній співпраці між посольством Узбекистану в Україні та Центром дитячої кардіології та кардіохірургії у однорічної дитини Лазізбека Шаріфова з Хорезмської області (Республіка Узбекистан), з’явився шанс на життя.

Маленький пацієнт з Узбекистану надійшов до Центру у важкому стані, з високою легеневою гіпертензією. Йому було відмовлено в багатьох провідних клініках за кордоном.

За словами І. Ємця, у дитини дуже пізно діагностували цю страшну хворобу – єдиний шлуночок по правому типу, гіпоплазія лівого шлуночка, транспозиція магістральних артерій, дефект міжшлуночкової перегородки. Таким дітям необхідно провести оперативне втручання у віці до 3-х місяців. А пацієнт приїхав в Центр, коли йому вже виповнився один рік. Шанси на одужання були мізерно малими.

Всі операції та лікування українським дітям проводяться безкоштовно завдяки державній підтримці. На жаль, іноземним пацієнтам необхідно оплатити дороговартісні матеріали. Батьки хлопчика таких коштів не мали. Розуміючи складну ситуацію, в якій опинилися батьки, посольство Узбекистану в Україні організувало благодійну акцію приготування плову і передало зібрані за два дні близько 40 тисяч гривень (1600 доларів США) медичному закладу для часткового покриття витрат.

Кардіохірург Ярослав Іванов провів складну хірургічну операцію, і вже на п’ятий день маленький пацієнт був переведений у відділення кардіології. Тепер його життю нічого не загрожує.

Надалі Лазізбеку належить провести ще кілька операцій, які значно поліпшать якість і тривалість його життя. Але найголовніше – у дитини з’явився шанс. І це не поодинокий випадок успішної співпраці. За останні роки дітям з Узбекистану було проведено понад 20 оперативних втручань і 100 консультацій.

Батьки хлопчика Донієр Оллабергенов і Рухсар Маткарімова вдячні за допомогу та підтримку Надзвичайному та Повноважному Послу Республіки Узбекистан в Україні Алішеру Хабібулаєвичу та Центру дитячої кардіології та кардіохірургії.