Перший навчальний семінар з пренатальної діагностики вроджених вад серця

Вроджені вади серця становлять велику групу захворювань, що формуються на 4 – 8 тижні від запліднення, уражаючи кожну 200 вагітність. Існує понад 150 видів вроджених вад серця та ще безліч їхніх анатомічних варіантів. Так звані складні та критичні вроджені вади серця переважно призводять до інвалідності та смерті дітей. Наразі в Україні пренатальна діагностика вроджених вад серця залишається гострою невирішеною проблемою.
Державна установа «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» є провідним медичним закладом України в лікуванні вроджених вад серця, де з 2004 р. за ініціативою директора Центру Іллі Ємця активно функціонує та успішно розвивається програма їх пренатальної діагностики. Виявлення вади серця ще під час вагітності дозволяє забезпечити успішне оперування дитини навіть у перші години її життя. Ми проводимо ретельне кардіологічне обстеження серце плода з 18 тижня вагітності, успішно виявляючи не лише складні, а й малі аномалії серця та великих судин. Щорічно ми обстежуємо у середньому 1000 вагітних з підозрою на вроджену ваду серця у плода.
Ми готові поділитися нашими знаннями та досвідом у цій сфері. Сьогодні завдяки підтримці Швейцарської Конфедерації та Міжнародного благодійного фонду «Дитяче серце», провідні спеціалісти України з ультразвукової діагностики допоможуть здобути глибокі знання з виявлення вроджених вад серця. До участі у нашому освітньому проекті ми запросили акушер-гінекологів з усієї України, які отримають достатню кількість знань та навичок, щоб застосувати їх у своїй щоденній праці та при навчанні колег. Ми віримо у те, що цей проект дозволить нам налагодити активну співпрацю з акушер-гінекологами на місцях та, відповідно, підвищити рівень пренатальної діагностики вроджених вад серця в усій країні. Ми не просто поділимося набутими знаннями, але й будемо підтримувати зв’язок з нашими колегами у майбутньому, допомагаючи їм у складних діагностичних випадках за допомогою телемедицини, що врятує сотні дитячих життів.