Обмін досвідом з провідними клініками Європи та світу

Центр дитячої кардіології та кардіохірургії постійно ділиться досвідом та переймає його у провідних кініках Європи та світу.

Так, спеціалісти Центру Ірина Новікова, Ольга Адамовська, Дарья Хоменко, Олена Савчук та Андрій Висоцький пройшли стажування у відділенні ЕКМО Каролінського госпіталю у Стокгольмі (Швеція). Він є провідною клінікою світу в галузі ЕКМО.

Завідуюча відділенням анестезіології Олена Бойченко та завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Сергій Чернишук взяли участь у міжнародному конгресі «Євроанестезія 2018». Вони ознайомились з сучасними методами лікування гострих станів, а також з особливостями анестезіологічної допомоги дітям та дорослим. Захід проходив у Копенгагені, столиці Данії, та зібрав понад 6 тисяч делегатів з 80 країн світу.

Провідні лікарі нашого Центру з робочим візитом відвідали Науковий центр педіатрії і дитячої хірургії м. Алмати (Казахстан). Олександр Романюк, Ігор Лебідь, Вадим Ткачук, Олена Проценко провели три майстер-класи для своїх казахстанських колег та чотири складних операції. Характерно, що прооперовані діти раніше отримали відмови на операції у всіх кардіоцентрах Казахстану, а двом з них було рекомендовано оперативне втручання за кордоном. Зараз всі маленькі пацієнти перебувають у стабільному стані.

Нагадуємо, що у 2012 році був укладений меморандум про співпрацю між нашою установою та Науковим центром педіатрії та дитячої хірургії м. Алмати. За цей час відбулося кілька практичних майстер-класів для наших колег як в Алмати, так і в Києві. Найближчим часом очікується прибуття чотирьох маленьких пацієнтів з Казахстану.