Головна цінність нашого Центру – здоров’я кожного пацієнта

Головна цінність нашого Центру – здоров’я кожного пацієнта: від новонародженого малюка до довгожителя.
Саме тому, ми сповідуємо принцип patient-friendly-медицини, заснований на ефективності лікування та комфорті для кожної людини.

А ще ми точно знаємо, що робити добрі справи легше разом із натхненною командою. На фото частина нашої Heart Team («серцева команда») – команди спеціалістів, яка включає кардіохірурга Гліба Ємця, інтервенційного кардіолога Георгія Маньковского, анестезіолога Валерія Дьогтяра та кардіологів Михайла Були та Олександри Телегузової. Саме мультидициплінарний підхід до діагностики, а відтак до хірургічного та медикаментозного лікування дозволяє досягнути максимально ефективного результату, зважаючи на індивідуальні особливості кожного пацієнта.

Нещодавно, серцевою командою було проведено гібридне оперативне втручання: мінімально-інвазивне протезування аортального клапана з правої торакотомії та стентування лівої коронарної артерії у ранньому післяопераційному періоді. Відмітимо, що гібридні операції – сучасний підхід, під час якого використовуються не лише кардіохірургічні, але й ендоваскулярні методики.
Наш пацієнт – чоловік 87-и років із критичним аортальним стенозом (площа відкриття клапана у даного пацієнта складала менше 4 мм, що є життєво загрозливим) та значимим ураженням лівої коронарної артерії. Пацієнту було попередньо відмовлено в оперативному втручанні у декількох медичний установах через високий ризик.

Нашими спеціалістами було запропоновано три можливі тактики лікування:
Процедура TAVI із симультанним стентуванням лівої коронарної артерії.

  • Відкрите оперативне втручання в об’ємі протезування аортального клапана біологічним протезом та артеріальний шунт на ліву коронарну артерію.
  • Мінімально інвазивне протезування аортального клапана з подальшим стентуванням лівої коронарної артерії.
  • Консиліум Heart Team Центру, зваживши усі недоліки та переваги різних методів лікування, рекомендував обрати оптимальну гібридну тактику, оскільки саме вона мінімізує ризики для пацієнта.

Розповідаємо деталі нашої гібридної операції.
І етап: мінімально-інвазивне протезування аортального клапана – операція, яка виконується через маленький косметичний розріз (5 см). Вже за 18 годин пацієнт був у стаціонарі та гуляв коридором.

ІІ етап: стентування медіального сегменту передньої міжшлуночкової гілки (ПМШГ) лівої коронарної артерії, ураження якої було понад 70%. Права та огинаюча коронарні артерії були інтактними. Пацієнту виконано пряме стентування ПМШГ. Отримано хороший ангіографічний результат (ТІМІ 3).

Пацієнт почуває себе добре та вже мріє про те, як бавитиме онучку!
Сучасний підхід та спільне рішення Heart Team – виважена позиція для найефективнішого та найбезпечнішого лікування.