ЕКМО-команда врятувала життя ще однієї дитини

Цей життєрадісний хлопчик на фото – Ігор, наш маленький пацієнт з Тернополя, в оточенні команди своїх рятівників – лікарів, які більше тижня боролись за життя хлопчика. І успішно з цим справились!
Що можна вдіяти, якщо після важкої кардіохірургічної операції серце пацієнта не має достатньо сили самостійно скорочуватись, навіть із підтримкою всіх можливих ліків?
Єдиним можливим виходом може стати процедура екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО). Дана методика є найвищим пілотажем в медицині та потребує неабияких теоретичних знань, практичних навичок усіх спеціалістів ЕКМО-команди: кардіохірургів, анестезіологів, перфузіологів та кардіологів.
Саме такої процедури потребувало серце маленького пацієнта, який був госпіталізований у нашу клініку. Після успішної, хоч і складної операції усунення дефектів дуги аорти та аортального клапану, у хлопчика розвинулась серцева слабкість. Цю проблему можна вирішити тільки одним шляхом: ЕКМО. До найбільших судин організму – аорти та порожнистих вен – було приєднано канюлі апарата, що насичував кров киснем та доставляв її в усі тканини організму. Хлопчик перебував на ЕКМО-апараті більше 100 годин!
Через тиждень серце пацієнта достатньо зміцніло для самостійної роботи, тому після проведення тестів на відключення від апарату ЕКМО, було вирішено зупинити підтримку організму із-зовні. Кілька неймовірно складних процедур і серце б’ється самостійно. Протягом тижня Ігор відновлювався, ходив із підтримкою лікарів та медсестер, і вже через 7 днів виписався додому.
Попереду період реабілітації, але найскладніше – вада серця – вже позаду. Девізом наших фахівців є вислів: «Не існує нічого неможливого». Наш випадок є прекрасним підтвердженням! Завдяки наполегливій праці висококваліфікованої команди спеціалістів було врятовано життя ще однієї дитини. ЕКМО-команда дякує усім причетним до лікування: медсестрам та лікарям!