Досвід індійських трансплантологів – українським лікарям

Сьогодні у Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії розпочала роботу міжнародна наукова конференція, присвячена питанням трансплантації органів в Україні. Для участі в ній до нас прибув кардіохірург і один з кращих траснплантологів Індії доктор К. Р. Балакришнан.
На його рахунку кілька сотень трансплантацій серця і комплексу «серце-легені», в тому числі – 12 українцям. Найменшому пацієнту, якому доктор Балакришнан пересаджував серце, було 7 місяців, а найстаршому — 86 років.
У прес-брифінгу, присвяченому початку роботи конференції, взяли участь головний лікар Центру Володимир Жовнір, заступник директора Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова Костянтин Руденко, відповідальна за роботу відділу патології міокарду та реконструктивної кардіохірургії з палатою інтенсивної терапії Центру Валентина Ханенова, голова Асоціації хворих на легеневу гіпертензію Оксана Олександрова. У роботі конференції бере участь керівник відділення симптоматичних артеріальних гіпертензій ННЦ «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска» НАМН України, професор Юрій Сіренко.
Приїзд доктора Балакришнана для України – без перебільшення велика подія, адже саме він свого часу стояв у витоків розвитку індійської трансплантології. Ведення пацієнтів до і після трансплантації, нюанси проведення операції, побудова системи загалом і культура донорства як її основа — це головні теми, на яких зосередять увагу учасники конференції.
– Для нас це дуже важливий досвід. Звичайно, наші лікарі і сама стратегія Центру націлена на те, щоби своєчасно виявити ваду серця у дитини, прооперувати. Тобто ми робимо все можливе для того щоб стан, який потребує трансплантація, не наступив. Ми рано виявляємо вади, ми рано оперуємо, ми оперуємо до того часу, коли ще не виникли критичні зміни в серці та легенях. Але звичайно є невелика категорія пацієнтів, яким трансплантація у подальшому знадобиться. Тому така галузь, як трансплантологія, потрібна і її потрібно розвивати, – зазначив головний лікар Центру Володимир Жовнір.
Протягом свого перебування у Києві доктор Балакришнан огляне пацієнтів, яких сам оперував в Індії, а ще тих, хто потребує трансплантації і поки не має жодних шансів бути врятованим в Україні, обговорить із українськими колегами перспективи розвитку трансплантології.