Борис Патон: програма «Довголіття-Кардіо» має для суспільства особливе значення

В рамках програми «Довголіття-Кардіо» відбулась зустріч президента Національної академії наук України Бориса Патона, директора Центру дитячої кардіології та кардіохірургії Іллі Ємця та президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки.
Зустріч присвячено важливому напряму робіт, які виконуються у Центрі з розроблення і впровадження інноваційних пристроїв для лікування вад серця. Було розглянуто та обговорено низку актуальних питань щодо подальшої співпраці з установами НАН України.
Зазначалося, що програма «Довголіття-Кардіо», яку Ілля Ємець презентував на засіданні президії НАН України у лютому 2017 року, вже втілюється в життя. Зазначалося, що люди похилого віку, як найменш захищена верства населення, мають отримувати високоякісну кардіологічну допомогу за державний кошт.
Як зазначив Ілля Ємець, головними вбивцями людей на сьогодні є хвороби серцево-судинної системи — на них припадає близько 75 % смертей у віці 65 років і більше. Без хірургічного лікування такі вади дуже швидко призводять до непрацездатності і смерті.
Йшлося про необхідності опанування Центром новітніх світових технологій в галузі кардіохірургії.
Сергій Бубка висловив щиру подяку фахівцям Центру за проведення медичного обстеження спортсменів, які готуються до Олімпіади-2020 в Токіо.