69-му пацієнту успішно виконали процедуру TAVI

Сьогодні команда Heart Team у складі: Гліба Ємця, Георгія Маньковського, Валерія Дьогтяра, Євгена Марушко та Аркадія Довгалюка вкотре успішно виконала сучасну процедуру транскатетерної імплантації аортального клапана (процедура TAVI)
Хочемо детальніше розказати про цю унікальну сучасну процедуру, але для початку трохи статистики:

  • в Україні (станом на січень 2020 року) проживає 6 млн 248 тис людей віком 65 років та більше;
  • у близько 100 – 150 тис. цієї вікової групи ймовірно наявна помірна або виражена вада аортального клапана, яка потребує операції.

Аортальний стеноз – це вада серця, яка розвивається внаслідок зменшення площі відкриття аортального клапана, що зі свого боку ускладнює відтік крові з лівого шлуночка до аорти й є життєво загрозливим станом!

Одним із сучасних методів лікування даної патології є процедура TAVI. Вона передбачає імплантацію біологічного протеза аортального клапана за допомогою спеціального катетера (система доставки) через стегнову артерію, без зупинки кровообігу та травматичних хірургічних доступів.

Ділимося історією нашого пацієнта 69-років із вираженим аортальним стенозом та супутнім синдромом Леріша.
Синдром Леріша (або аорто-клубове оклюзивне захворювання) розвивається внаслідок порушення кровотоку у нижніх кінцівках при звуженні чи повному закупорюванні черевної аорти в місці її роздвоєння на здухвинні артерії (наглядно демонструємо на зображенні).

Таким чином, для хірурга таке супутнє захворювання становить чималий виклик при підготовці доступу для заведення системи доставки. Однак, чітка та злагоджена командна робота, виважена підготовка до процедури – запорука успіху операції навіть у таких незвичайних пацієнтів.

Також, пацієнту було виконано процедуру стентування огинаючої гілки лівої коронарної артерії місяць тому, у зв’язку із її критичним ураженням.

Сьогодні пацієнту успішно виконано процедуру TAVI, його екстубовано вже за дві години після заміни клапана! Бажаємо пацієнту здоров”я, а лікарям – нових звершень!

Наша команда на сторожі здоров’я!