Лабораторно-діагностичний відділ

Лабораторно-діагностичний відділ – це самостійний підрозділ ДУ «НПМЦДКК МОЗ України». Технічне оснащення представлено обладнанням останнього покоління провідних світових виробників. Перелік досліджень не обмежений стандартними лабораторними тестами і регулярно поповнюється все більш сучасними і інформативними.
Одним з необхідних і найбільш інформативних етапів обстеження пацієнта є етап лабораторних досліджень, які дозволяють виявити патологічні зміни на клітинному, молекулярному і генетичному рівнях. Такі тонкі порушення найчастіше можуть бути виявлені ще до появи симптомів, що викликають тривогу у пацієнта, і його звернення до лікаря (наприклад, підвищення концентрації глюкози при загрозі розвитку діабету або підвищення холестерину, що веде до виникнення атеросклерозу).
Чим повніше комплекс досліджень, тим точніше діагностика захворювання і коротше термін його лікування. Це викликає необхідність регулярних перевірок основних лабораторних параметрів навіть тоді, коли ознаки захворювання не помітні.
Наша лабораторія є однією з найбільш широкопрофільних і може запропонувати практично будь-яке обстеження. Відділення обладнане сучасною аналітичною апаратурою: біохімічний аналізаторFlexor / Selectra XL; імунохемілюмінесцентний аппаратElecsys (Roche); гемоаналізаторSwelabAlfa (Швеція), Pentra 60 C + (Франція), АВХ Micros 60; мікроскопи CarlZeiss (Німеччина); аналізатор газів і електролітовEasyStat (Medica, США), Radiometer ABL800; агрегометра CHRONO-LOG 700; автоматичний таймер коагуляції ACT Plus; коагулометр – ThrombolyzerCompact XR, ACL 7000 InstrumentationLaboratory; апарат для вимірювання PT / INR INRatio®2; експрес – аналізатор Cardiacreader (Roche); аналізатор для вимірювання глюкози Biosens С-line; аналізатор для вимірювання гемолізу в крові HEMO CONTROL; аналізатор для вимірювання низьких рівнів гемоглобіну HemoCue; лікарський моніторінгCDx90; система електрофорезу Cellogel ; аналізатор мікробіологічний VITEK 2 Compact 15, BacT / ALERT® 3D.

Багато видів досліджень можуть виконуватися в терміновому режимі (CITO!) Протягом кількох годин.

Лабораторія – це аналізи. Будь-яка діагностика незмінно починається з лабораторних досліджень. Ми вже звикли починати будь-яке обстеження зі здачі крові. Ці цифри в таблиці результатів аналізу здатні багато чого сказати про ваше здоров’я. Часто цифри попереджають про захворювання заздалегідь, коли зовнішніх симптомів ще немає.
Лабораторія проводить дослідження за наступними напрямками: клінічні, біохімічні, гормональні, імунологічні, бактеріологічні дослідження.

 

Клінічні дослідження (аналіз крові, сечі)

Загальний клінічний аналіз крові є найпоширенішим аналізом. Призначається при профілактичних обстеженнях, а також при більшості хвороб, що дозволяє оцінити показники вмісту в крові гемоглобіну, кількість еритроцитів, кількість лейкоцитів, тромбоцитів, швидкість осідання еритроцитів і інші важливі показники. Клінічний аналіз крові дозволяє розглянути лейкограму і швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). За допомогою загального аналізу крові можна виявити: вірусні та бактеріальні захворювання, наявність запальних або злоякісних процесів, патологій, різні порушення в кровотворенні, можливі гельмінтози і алергії, а також, дозволяє оцінити загальний стан здоров’я людини.

За допомогою даного аналізу можна виявити анемії (зниження гемоглобіну – лейкоцитарна формула), запальні процеси (лейкоцити, лейкоцитарна формула) і т.д. В даний час більшість показників виконують на автоматичних гематологічних аналізаторах, які в змозі одночасно визначати від 5 до 24 параметрів. З них основними є кількість лейкоцитів, концентрація гемоглобіну, гематокрит, кількість еритроцитів, середній об’єм еритроцита, середня концентрація гемоглобіну в еритроцитах, середній вміст гемоглобіну в еритроциті, розподіл еритроцитів за розмірами, кількість тромбоцитів, середній об’єм тромбоцитів. Як правило, автоматичні гематологічні аналізатори будують також гістограми для еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів. Ці показники можуть багато розповісти про стан організму і допомагають діагностувати патології на ранніх стадіях.
Загальний аналіз сечі – простий метод дослідження, який дозволяє оцінити функцію нирок та інших внутрішніх органів, а також виявити запальний процес у сечовивідних шляхах.

 


Біохімічний аналіз включає дослідження білкового, ліпідного, вуглеводного обміну; активності різних ферментів; оцінку згортання крові. За цим аналізом лікар може багато що сказати про стан внутрішніх органів: серця, печінки, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту.
Про мікрофлору кишківника скажуть бактеріологічні дослідження.
Гормональні дослідження дають можливість оцінити стан і функції залоз внутрішньої секреції.

 

Також ми проводимо імунологічні дослідження – вони дозволяють оцінити імунітет, рівень захищеності організму від інфекцій. Іноді присутність в крові антитіл є ознакою прихованого або явного захворювання.
У лабораторно-діагностичному відділі працюють висококваліфіковані біологи, біохіміки, цитологи.
У відділі впроваджена система управління якістю, яка забезпечує контроль точності досліджень як на рівні всієї системи, так і окремого результату пацієнта.
Відповідність системи управління якістю лабораторними процесами міжнародним вимогам: стандарти ISO 9001: 2008 «Системи менеджменту якості. Вимоги »та ISO 15189 діє до: 2012« Лабораторії медичні »;
Регулярне підтвердження точності досліджень – участь в міжнародних програмах контролю якості EQAS (США), RIQAS (Великобританія); Українських програмах міжлабораторних порівнянь результатів досліджень (Український Референс-центр з клінічної лабораторної діагностіки).

Необхідну інформацію Ви можете дізнатися за телефоном: 284-03-24; 206-50-03 та електронною поштою: ccclab@ukr.net.

 

Саламаніна Алла Александрівна завідувач лабораторно-діагностичним відділом